:
4 : 1
(2:0,0:0,2:1)
Stav série 2:0 - postupují Green Monsters

Branky: 3:25 Zrůst (Myslivec, Svoboda), 5:48 Maruška, 37:23 Marek ppg (Myslivec), 39:45 Patrman (Myslivec)   -   42:22 Vašek
Střely na branku:   14: 21
Zásahy brankářů: 20 : 10
Úspěšnost brankářů: Valachy 95,2 % -  Janák 71,4 %
Přesilové hry:     2: 6
Využití:                1 : 0
V oslabení:          0 : 0
Hráči utkání: Myslivec, Valachy, Maruška (všichni Green Monsters)

Domácím v druhém čtvrtfinále chyběl zraněný Martin Svatuška a mohlo se zdát, že toto citelné oslabení, bude hrát do not hostujívím Vikingům. Ale Green Monsters měli v záloze jinou zbraň. Ano, byl to brankář Valachy. Jen dvě a půl minuty mu chybělo, aby udržel čisté konto. A jak se to vše zrodilo? Celkem obtížně. Hrálo se velmi urputně a šancí, jak už vyplývá ze statistik bylo pomálu. 6:6 na střeli v první třetině a šťasnější byli domácí. Ujali se vedení 2:0. V druhé třetině to byl velký boj, kdo získá převahu, ale ani jednomu týmu se střelecky moc nedařilo a do zakončení se dostávali jen sporadicky. Není tedy divu, že v druhém dějství branka nepadla. Vikingové už nemohli na nic čekat a v třetí třetině se přeci jen vrhli na útočení. Zato domácí zase na bránění.  A vyšlo to domácím! Ti vyprodukovali jen čtyři střely a hned dvě skončily za zády bezmocného Janáka. Stav 4:0 už byl konfortní a pro Vikingi neřešitelný. Nic na tom nezměnila ani tak trochu náhodná branka Jiřího Vaška na 4:1, snad jen to, že Valachy tímto momentem přišel o vychytanou nulu v zápase, jak již bylo řečeno dříve. Vikingové nevyužili ani jednu ze šesti přesilových her a jak se říká, na to dojeli. Mají tedy po sezóně. Obsadili 5.místo a ještě jednou si na závěr můžou dojet, tentokrát do některé své oblíbené hospůdky a celou sezónu probrat v klidu u pivka. Green Monsters tak postupují do semifinále, kam je velkou měrou dovedl ve formě hrající Jan Myslivec, kde se střetnou s týmem Vos.

Stav série 0:2 - postupují Wild Beast

Branky: 13:59 Kučera ppg (Romaněnko)   -   7:10 Schnaubelt, 9:03 Schnaubelt, 9:25 Kozák, 10:51 Mikulášek ppg (Kozák), 11:42 Kozák, 14:18 Schnaubelt ppg (Mikulášek, Kozák), 18:30 Kozák (Jurga,Mikulášek), 21:07 Guzík (Schnaubelt), 21:11 Kozák (Mikulášek), 26:05 Guzík ppg (Schnaubelt, Jurga), 27:39 Schnaubelt, 28:47 Jurga (Guzík), 30:18 Jurga (Schnaubelt, Kozák), 31:42 Jurga (Kozák), 32:56 Schnaubelt (Guzík, Jurga), 33:23 Mikulášek, 34:54 Guzík (Schnaubelt, Mikulášek), 36:14 Kozák (Jurga), 36:41 Schnaubelt (Guzík, Kozák), 37:03 Kozák (Schnaubelt), 37:48 Guzík (Jurga, Kozák), 38:10 Schnaubelt (Guzík, Kozák), 38:16 Schnaubelt, 38:32 Schnaubelt (Kozák)
Hráči utkání: Schnaubelt, Jurga, Kozák

Hra kočky s myší pokračovala i v druhém čtvrtfinálovém utkání mezi Coloradem a Wild Beast. Hosté byli lepší ve všech směrech a postupují do semifinále, kde se střetnou s Medvědy. Jen těžko se celé utkání hodnotí, proto než k hvězdnému duu Schnaubelt - Kozák, se budu věnovat Coloradu jako celku. Mladí klucí zaslouží náš obdiv. Nejen za čtvrtfinále, ale za celou sezónu. I přes nepříznivé výsledky, se vždy sešli v hojném počtu. Žádný ze zápasu nevypustili a hráli až do konce. Z každého gólu se radovali, jako by byl vítězný. A to je proč to tu hrajeme. Pro zábavu, pro radost. Někteří už na to zapomínají. Jde přeci přijít mezi kamarády a užít srandu. Až budeš stár, budeš rád, že máš medaile a jsi sám, nebo že máš kamarády i bez těch pomíjívých vavřínů slávy. Kluci, za mě a myslím, že mohu mluvit i za vedení ligy, palec nahoru. Držte při sobě. Nevzdávejte to. Tak jste šestí no a cóó, no a cóó no a co!

Stav série 1:0 (Wild Beast)

Branky: 3:28 Schnaubelt (Smetana), 3:53 Schnaubelt, 4:02 Schnaubelt, 6:36 Jurga (Guzík), 6:43 Guzík, 7:19 Smetana (Kozák, Jurga), 13:27 Kozák, 13:59 Schnaubelt (Jurga, Smetana), 16:08 Jurga (Schnaubelt), 17:35 Jurga (Schnaubelt), 19:45 Jurga (Kozák), 20:43 Kozák (Schnaubelt), 23:48 Guzík  (Kozák, Jurga), 26:07 Schnaubelt (Kozák), 31:02 Schnaubelt (Kozák, Novotný), 31:16 Schnaubelt (Novotný, Kozák), 32:07 Schnaubelt, 34:42 Guzík (Kozák, Jurga), 38:07 Schnaubelt ppg (Smetana, Kozák), 38:19 Smetana Kozák, Guzík), 38:50 Schnaubelt, 39:18 Guzík (Schnaubelt, Smetana), 42:17 Guzík (Schnaubelt)   -   10:48 Kučera ppg (Romaněnko), 13:32 Králík (Kučera), 15:48 Kuliš ml. (Hanzlík, Romaněnko)
Střely na branku:   64: 21
Zásahy brankářů: 18 : 41
Úspěšnost brankářů: Novotný  85,7 % - Ort  64 %
Přesilové hry:     5: 3
Využití:                 1 : 1
Hráči utkání: Schaubelt, Jurga (oba Wild Beast), Kučera (Colorado)
V prvním čtvrtfinálovém zápase se domácí Wild Beast střetli s Coloradem. Čekala se jasná výhra domácích a to se také potvrdilo. Hosté dokázali vzdorovat jen pevní třetinu, kde si připsali dva zásahy, přesto inkasovali hned osmkrát a bylo po zápase. Velké oslabení pro hosty bylo, že Wild Beast si přetáhli k sobě do týmu brankáře Novotného, čímž vyřešili problém, který je trápil celou sezónu.Brankář Novotný i přes spoustu porážek v sezóně, podával solidní výkony v dresu Colorada a toto citelné oslabení hosté již nedokázali, po jeho odchodu, zalepit  adekvátní háhradou. I přes nepřízeň osudu hosté bojovali seč jim síly stačily, ale bohužel jak stará bárka s roztrhanými plachtami v silné bouři, neměli šanci výsledek ukormidlovat zdárně do přístavu s názvem vítězstí. To domácí mohli zvolat sláva, když první čtvrtfinálovou etapu zdárně zakotvili v přístavu a ujali se tak vedení v sérii 1:0. Kormidelník nemohl být nikdo jiný než Schnaubelt Milan, který  si připsal 10+5 kan.bodů.

Stav série 0:1 (Green Monsters)

Branky: 2:09 Kysela (Zuch), 5:24 Kysela, 25:24 Kimmel J. ppg (Kysela), 27:03 Kysela (Kavjázo), 43:33 Kysela (Zuch)   -   7:15 Svatuška (Myslivec), 21:41 Zrůst (Svoboda, Patrman), 23:42 Svoboda (Bulis), 27:10 Myslivec (Patrman), 28:08 Myslivec (Patrman), 35:33 Svatuška (Marek)
Střely na branku:   28: 41
Zásahy brankářů:  35 : 23
Úspěšnost brankářů: Voborník 85,3 % -  Walachy 82.1 %
Přesilové hry:     1 : 3
Využití:                 1 : 0
Hráči utkání: Myslivec, Svatuška (oba Green Monsters), Kysela (Vikingové)

Zato druhé čtvrfinálové utkání bylo o něčem jiném. Takřka vyrovnaní soupeři si to pěkně rozdali bez bázně a hany. Herně lépe do utkáví vstoupili hosté, ale gólově se prosadili domácí. Kysela napřáhl z pozamodré a brankář hostí Walachy si již při druhé střele zahrál na rybáře, bo lovil balovék ze své sítě. Ještě hůře bylo o tři minutky déle. To už se mu tam třepetal další kousek a s hosty bylo zle. Že by to ale mohlo jít, ukázal pěknou střelou hostující Svatuška a první třetina skončila 2:1 pro domácí. Do druhé třetiny herně lépe vstoupili domácí, ale paradoxně to ale byli Green Monsters, kteří otočili zápas na 3:2. Vikingové záhy vyrovnali a za nedlouho oni otočili zápas na 4:3. Ale potom přišel zlom celého utkání. Jmenovitě za hosty hrající Myslivec, jako by si vyšel lesní pěšinou hned za 7 vteřin srovnal na 4:4 a během minuty se znova prosmýkl houštím, pardon, nechal jsem se unést, prosmýkl se obranou a strhl zase vedení pro svůj tým 5:4. Ve třetí třetině už to byl boj o každý balónek. Když Svatuška zvyšoval již na 6:4 pro hosty, zdálo se, že je rozhodnuto. Domácí však vytvořili v závěru drtivý tlak, z něhož bohužel vydolovali jen jeden gól, který na vítězství nestačil. Vedení v sérii se tak ujali Green Monsters 1:0.