Finále

Branky: 2:38 Vondráček (Smetaník M.), 4:27 Steffan ppg (Smetaník, Vondráček), 14:59 Peřina, 20:58 Steffan (Slavík), 26:04 Vondráček (Slavík, Smetaník M.), 26:46 Smetaník M. (Erben, Rychecký), 33:30 Peřina (Rychecký), 40:03 Erben (Dušek, Vondráček), 44:22 Peřina, 45:15 Smetaník M. (Vondráček)   -   2:49 Schnaubelt, 5:11 Schnaubelt, 7:58 Kalina (Schnaubelt, Šubrt), 11:31 Guzík (Schnaubelt, Kalina), 17:57 Schnaubelt (Šubrt, Jurga), 20:17 Šubrt (Schnaubelt), 22:28 Schnaubelt, 42:25 Kalina, 43:00 Schnaubelt

Střely na branku: 45 : 47
Zásahy brankářů: 38 : 35
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 80,8 %  - Novotný 77,7 %
Přesilov hry:       1 : 3
Využití:                 1 : 0
V oslabení:          0 : 0

A je tu konec přátele. Dík patří nejen finalistům, ale i Vám, všem co tento sport hrají,propagují, rozvíjjí. K rozhodujícímu zápasu finále určitě sluší, aby se k němu vyjádřili oba kapitáni, proto jim položím pár otázek.

Na otázky odpovídá Jiří Dušek, kapitán vítězného týmu Vosy Liberec:

Jak by jsi zhodnotil rozhodující finálový zápas:  Infarkt!!! Hra nahoru dolu, gól střídal gól.Myslím, že to byl super zápas, vhodný právě finále.

Budou nějaké změny v kádru pro příští sezónu? Změny v kádru bych dělat nechtěl, vítězná sestava se nemění.

Jsi vedoucím mládeže, proto se nelze nezeptat na plány mládeže pro příští rok.   Příští rok přidáváme další kategorii a to mladší žáky. Plánuji udělat mnohem více propagace a náborových akcí. Chci, abychom se rozrůstali ještě rychleji než tomu bylo doposud ( a že to nabralo obrátky). Bylo by hrozně super, kdyby se přihlásil nějaký další trenér a rozhodčí, který by jezdil pískat naše domácí zápasy a turnaje do Boleslavi. Chceme dohnat všechny ty kvalitní týmy a proto musíme makat na 100% a pomalu přidávat! :-)

Děkuji za rozhovor

Na pár otázek jsme se zeptali i kapitána vícemistru Wild Beast Ondřeje Kozáka:

Jak by si zhodnotil rozhodující finálový zápas. Byl to boj o každý metr mantinelu. Super zápas. Vlastně všechny zápasy krom toho prvního, kde jsme spadli na zadek. Chtěl bych poděkovat těm šesti statečným, kteří tam nechali duši.

Plánuješ rozšíření kádru pro příští sezónu?Možná i to, že jste měli málo hráčů, mohlo sehrát svou roli v boji o titul. Nějací hráči přijdou, ale že by malý počet hráčů sehrál roli ve finále se nedá říci.Bo v šesti se hraje nejlépe. Kolik nám scházelo, aby jsme dopsali tu pohádku o hokejbalové loupeži? Třicet vteřin? Bohužel nastala chyba, která se stát neměla, ale to ke sportu patří a já jsem i přes to na svůj tým hrdý. Hned z několika důvodů. Celou sezónu se scházíme v malém počtu. Hrajeme v 11 hodin a poslední hráč přijde v 10:55, ani nejde na rozcvičku. Z toho plyne další problém, se startovným.K tomu není co říci, to je spíše k pláči. MY JSME WILD BEAST! Takže když si shrneme všechny tyto věci, finále byl pro nás zázrak.

Rozdávali se i individuální ceny a jednu jsi získal i ty a je to jedna z těch prestižních. Nejlepší střelec základní části. Je takové ocenění motivací do další sezóny, nebo vůbec, je jakékoliv ocenění pro jakéhokoliv hráče motivací?  Ruku na srdce, vše rozhodl poslední zápas proti Colodaru. (poz.redakce: připsal si 9+9 kan. bodu a vyhoupl se do čela bodování i střelců) Tam už neměli Péťu Novotného (poz.redakce: brankář přestoupil z Colorada do Wild Beast před uzávěrkou přestupů) a určitě by to dopadlo jinak. Ovšem já nejsem tak hloupý, abych založil něco nového (poz. redakce: Colorado je záložní tým Wild Beast) a nedokázal z toho něco vytěžit. Mrzí mě, že jsem nestáhl před uzávěrkou ještě Honzu Hanzlíka. K těm oceněním se nechci vyjadřovat, ale motivace do další sezóny to určitě je.

---------------------------------------------

Branky: 18:40 Šubrt (Novotný), 20:26 Šubrt ppg (Kalina,Schnaubelt), 27:15 Kalina (Schnaubelt, Jurga), 29:17 Schnaubelt (Šubrt), 36:36 Jurga (Snaubelt, Šubrt), 37:19 Guzík (Kozák, Kalina)   -   0:15 Smetaník M. (Steffan), 20:52 Špinka (Smetaník), 22:30 Smetaník M. (Steffan, Rychecký), 31:45 Vondráček (Špinka), 33:53 Smetaník M. (Vondráček)

Střely na branku: 35 : 38
Zásahy brankářů: 33 : 29
Úspěšnost brankářů:  Novotný 86,8 % - Smetaník P. 82,8 %
Přesilov hry:       4 : 3
V oslabení:           0: 0

Druhý finálový duel byl už vyrovnanější. Lépe začaly Vosy, když už po patnácti vteřinách vedly 0:1. Pak se dlouhé minuty nikdo nemohl trefit. Konkrítně takřka devatenáct minut. A byli to Wild Beast, kteří rozvlnili síťku hned dvakrát a otočili stav na 2:1. Dlouho se však neradovali. Již za další dvě minuty stejným způsobem, dvěma góly Vosy otočily stav na svou stranu na 2:3. Ale ani to nebyl konec skórového kolotoče. Ještě do konce druhé třetiny domácí dvěma rychlými góly znova vedli 4:3. Ve stejném duchu pokračovala i třetí třetina. Hned z kraje dvěma rychlýmí góly, promiňte jestli se opakuji, ale bylo to opravdu tak, se do vedení opět  dostaly Vosy 4:5. V dáli houká sanita, vypadá to na nějaký infarktíček v hledišti. No aby né, když, ano předpokládáte správně, dvěma rychlími góly během jedné minuty Wild Beast otočili na 6:5. No, to už se začaly z toho kolotoče i stromy v parku k zemi kácet. Hostům chyběla jejich hvězda Hrníčko, coz byla pro ně velká škoda, protože domácí už těsný náskok udrželi a srovnali tak stav finálové série na 1:1!

------------------------------------

Branky: 0:15 Smetaník M. (Steffan), 3:23 Hrníčko shg, 5:23 Vondráček (Smetaník M. , Steffan), 7:07 Špinka (Hrníčko), 14:25 Hrníčko (Kolmann), 15:40 Slavík (Steffan), 21:41 Peřina (Erben), 33:29 Hrníčko, 36:00 Hrníčko, 36:36 Špinka (Kolmann, Hrníčko), 37:29 Steffan (Vondráček), 39:33 Kolmann ppg (Hrníčko), 41:28 Erben (Peřina), 42:39 Hrníčko (Glombík), 43:10 Vondráček (Smetaník M., Slavík)   -   14:10 Kozák (Smetana), 19:08 Kozák ppg (Kalina, Šubrt), 22:20 Jurga (Kalina, Šubrt)

Střely na branku: 43 : 34
Zásahy brankářů: 31 : 28
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 91,1 %  - Novotný 65,1 %
Přesilov hry:       2 : 4
Využití:                 1 : 1
V oslabení:          1 : 0

První finálový zápas mezi týmem Vos a Wild Beast vyzněl jasně ve prospěch domácích. Již během první třetiny domácí vedli 4:0. Po první třetině to bylo 5:1. Hosté se snažili, to jim rozhodně nelze upřít, ale i přes veškerou snahu, si domácí udržovali čtyřbtankový náskok. Po druhé třetině bylo skóre 7:3. V třetí třetině již dominovaly Vosy. Nasázely hostům osm branek! To byla panečku podívaná! Vosy vítězí 15:3 a ujímají se v sérii vedení 1:0 na zápasy. Domácí hvězda Dominik Hrníčko se předvedl ve velmi dobré formě. Dal pět branek a na další tři přihrál a stal se mužem zápasu. Hostující hvězda Milan Schnaubelt se tentokráte neprosadil, tak snad mu příště bude přát více štěstí. Dnes mají důvod k radosti Vosy!!!