Časoměřič: Patrman

:

4 : 6

(1:3,3:2,0:1)

Branky: 0:52 Erben, 15:37 Karpíšek shg (Špinka, Smetaník M.), 23:09 Smetaník M. (Špinka), 25:04 Erben (Steffan)   -   3:32 Růzha shg (Kupf), 5:15 Brož V. (Drapák, Kriegler), 10:39 Kupf (Drapák, Kriegler), 20:18 Kupf (Kriegler, Brož B.), 21:04 Drapák (Růzha, Brož B.), 41:19  Kupf ppg (Říha, Růzha)
Střely na branku:  48:34
Zásahy brankářů:  28:44
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 82,3 %  - Šemberk 91,6  %
Přesilové hry:      4 : 5
Využití:                0 : 1
V oslabení           1 : 1
Hráči utkání: Kupf, Drapák, Šemberk (všichni Medvědi)

Hned první zápas nového ročníku měl nabídnout vyrovnanou bitvu. A opravdu tomu tak bylo. Medvědi zaspali začátek zápasu, kdy hned v první minutě za Vosy skóroval Erben. To bylo po hříchu v první třetině od domácích vše. Bylo na nich vidět, že se trochu perou s novým herním systémem 5+1. Toho hosté využili a hned třikrát udeřili. V druhé třetině domácí přidali a do třetí třetiny šli už jen s jednobrankovou strátou. Vůle vyrovnat byla veliká, hosté mse spíše bránili, ale brankář hostů Šemberk předvedl několikrát rychlou lapačku a další balónek za svá záda nepustil. Ba naopak. V závěru využil nabídnutou přesilovou hru Kupf, tím dovršil hetrik, stal se hráčem zápasu a pojistil vítězství Medvědů v poměru 6:4. Jak jsem psal v před sezóním komentáři. S Medvědy se musí počítat a hned první zápas ukázal, že jsem se nemýlil!

8.9.2019
11:00 hod.
Rozhodčí: Janků, Gloser
 :

7 : 4

(1:2,3:1,3:1)

Branky:7:32 Kozák (Kysela), 25:27 Kysela shg (Kavjázo, Kozák), 26:16 Kysela shg, 33:20 Kysela (Bitterlich, Kavjázo), 36:30 Kozák (Kavjázo), 42:53 Kavjázo, 44:21 Kysela (Bitterlich)   -   2:32 Benda ( Hlister), 8:33 Benda ( Kollman, Mašek), 24:27 Benda, 31:13 Novotný
Střely na branku:  31:37
Zásahy brankářů:  33:24
Úspěšnost brankářů: Janák 89,1 %  -  Toman 77,4 %
Přesilové hry:      2 : 4
Využití:                 0 : 0
V oslabení            2 : 0
Hráči utkání: Kysela, Kozák (oba Vikingové), Benda (Lišky)

V druhém utkání se střetli favorité zápasu Vikingové, s nováčkem v podobě Lišek. Domácí začali v první třetině dosti vlažně. Vyprodukovali jen 5 střel. Není tedy divu, že po první třetině prohrávali 1:2. V druhé už to bylo o něčem jiném a skóre se jim podařilo otočit ve svůj prospěch na 4:3. V třetí třetině zaznamenali domácí další tři přesné zásahy, kdežto hosté jen jeden a výsledek 7:4 vynesl Vikingi na první místo tabulky. Nejvíce se o to zasloužil hráč zápasu Kysela, který si připsal 4+1 kanadského bodu. Za Lišky se v dobrém světle ukázal Benda, který si na své konto připsal hetrik, ale na vítězství to dnes nestačilo. Tak snad příště, kdy se střetnou Lišky s dalším nováčkem s DDM Tygři Děčín.

(0:1,2:3,3:0)

Branky: 16:52 Bulis (Myslivec, Maruška), 21:36 Patrman (Myslivec, Maruška), 30:26 Beneš (Moťka), 41:36 Beneš (Marek), 43:09 Maruška   -   14:30 Beck, 15:18 Kimmel J. (Červinka, Kalina), 22:45 Červinka (Smetana, Zuch), 24:26 Kalina (Pavelka, Červinka)
Střely na branku:  47:28
Zásahy brankářů:  24:42
Úspěšnost brankářů: Kriegler 85,7 %,   -  Voborník 89,3 %
Přesilové hry:       2 : 1
Využití:                  0 : 0
V oslabení            0 : 0
Hráči utkání: Maruška, Beneš (oba Green Monsters), Červinka (Staříci)

V třetím zápase 1.kola přivítali Green Monsters dalšího nováčka Staříky. Po opatrném začátku, kdy hosté vyhráli první třetinu 0:1, se týmy rozstřílely. Lépe si vedli Staříci a po dvou třetinách už vedli 4:2. Zdálo se, že hned při svém prvním startu budou slavit výhru. Opak byl ale pravdou. V třetí části se domácí zakousli do Staříků vší silou a povedlo se! Dvě minuty před koncem se dílo podařilo. Domácí Maruška otáčí kormidlo zápasu směr Green Monster a ti tak vyhrávají 5:4. Maruška se tak stal mužem zápasu. Staříkům zbyli jen oči pro pláč. Tohle měli vyhrát. O nápravu se můžou pokusit již příští víkend. Budou to mít ale těžké. Střetnou se s týmem Vos a ty po prohře s Medvědy, budou chtít své zaváhání napravit.