Warriors si zajistili druhé místo v tabulce

Rozhodčí: Janků
  Koliba : Warriors

3 : 4

(2:2,0:1,1:1)

V prvním nedělním zápase se představila Koliba ,,B,, a Warriors. Byl to přímí boj o druhou příčku po základní části. Koliba nastoupila se sedmi obránci a jen jedním čistokrevným útočníkem na soupisce. Proto se muselo přeškolit několik obránců na útočníky a na zakončení to bylo v celém zápase znát. Přesto všechno se už po 42 vteřinách dostali do vedení, když se trefil Havrda. Koliba se nikam netlačila a nechala Warriors hrát, čekajíc na jeho chyby. Více prostoru před brankou Koliby využil Jelínek a srovnal na 1:1. Do konce třetiny se ještě prosadil za domácí Straka a za minutu na to vyrovnal Kimmel. V druhé třetině se chyby hostu domácí přeci jen dočkali, když se nechal vyloučit na 3 minuty za zranění protihráče vysokou holí Patrik Maďar. Jenže místo toho aby dlouhou početní hru využili, tak ji promarnili. A právě Patrik Maďar, který se vrátil z trestné lavice, se zapojil do akce, kterou zakončil gólem. Tyto po sobě jdoucí momenty, byly pro celkový vývoj utkání rozhodující. V třetí třetině Warriors přidali i čtvrtou branku a byl to Jelínek, který zaznamenal svou druhou branku v zápase a byl vyhlášen hráčem utkání. Rovněž svou druhou branku v zápase v závěru zaznamenal za domácí Havrda, když mu nahrával Erben, který se podílel přihrávkami na všech třech gólech Koliby a vyhoupl se na druhé místo v kanadském bodování ligy, hned za vedoucího Ondřeje Kozáka, který se dnes v dresu Warriors bodově neprosadil.

Branky: 0:42 Havrda (Vojtíšek Mat.,Erben), 8:59 Straka (Erben), 33:40 Havrda (Erben) - 4:25 Jelínek (Plyha,Mlčoch), 9:44 Kimmel P. (Kimmel J.), 19:59 Maďar (Eitler), 32:50 Jelínek (Eitler,Maďar)

Střely na branku:       23 : 39
Zásahy brankářů:      35 : 20
Úspěšnost brankářů:  Kriegler D. 89,74 %  -    Kupf 86,96 %
Přesilové hry: 3:2,  bez využití
Hráči utkání: Jelínek, Maďar (oba Warr.), Erben (Kol)

(1:3,0:3,2:5)

Druhý nedělní zápas měl naprosto jednoznačného favorita, a to vedoucí tým soutěže Vosy Liberec, posílené o extraligové hokejisty Martina Barteka a Michala Bulíře. Proti nim se postavil soupeř Wild Beast Liberec, což je poslední tým tabulky. Příjemné sluneční počasí a věhlas posil týmu Vos přilákal na Františkovské hřiště, ostatně, tak jako v sobotu, velmi slušný počet diváků. Jako první po minutě hry skóroval za Vosy Jan Bulis a zdálo se že vše poběží podle očekávaného scénáře. Po pěti minutách první třetiny se ale hbitý Matěj Kumpf prosmýkl kolem obránců a vyrovnal. A skóre dlouho zůstalo vyrovnané, Wild Beast motivováni průbežným stavem hráli na hranici sebeobětování a po hlavě skákali do střel. Hráči Wild Beast se už téměř viděli na střídačce po konci první třetiny, ale těsně předtím polevili v ostražitosti a Jozef Glombík vstřelil druhý gól dominantních Vos. Vzápětí po dvaceti vteřinách dorazil pohotový Jan Bulis bombu střelce Petr Artla do brány a na přestávku se najednou šlo za stavu, se kterým byl spokojen pouze favorit utkání. Podle toho vypadala pak i druhá třetina, kdy hráči Vos naprosto dominovali a extraligoví hokejisté ukazovali svoje technické finesy. Nezřídka vosí lajna skřípla svého soupeře v obraném pásmu jako na přesilovce a velmi dobře chytající brankář Kavjázo sebou nestačil házet. A skóre utěšeně narůstalo. Nejdřív skóroval právě Michal Bulíř po kombinaci s Bartekem. Na tento gól dokázali Wild Beast ještě zareagovat, po brejku skóroval opět Kumpf. Na to ale Vosy měli připravenou mnohem pádnější a ostřejší odpověď, dvakráte se prosadil Martin Bartek po hezkých kombinačních akcích. Třetí třetina začala tak jak skončila druhá, gólem Barteka, který tak dokonal svůj hattrick. Od modré se poté trefil obránce Martin Svatuška, který dostal od soupeře trestuhodně moc prostoru a mohl se několikrát napřáhnout, než vypustil svoji dělovku. Poté divákům ukázal Martin Bartek krásnou spektakulární akci, kdy proběhl celé hřiště a svůj slalom suverénně zakončil brankou. Přestože bylo o stavu a o vítězství v tuto chvíli rozhodnuto, hráči Wild Beast se snažili a nechtěli dát kůži lacino. To eskalovalo v potičku u brány Wild Beast, kdy začínající bitce zabránili rozhodčí. Další branky Vos vstřelil Glombík a svoji druhou branku přidal po kombinaci Bulíř. Na branku mu nahráli Dušek a Martin Bartek, který si tak připsal ke čtyřem gólům dvě nahrávky a za tento zápas si připsal 6 kanadských bodů. Michal Bulíř zakončil tento zápas s bilancí 2+2. Svoji chvíli slávy si užil také hráč Wild Beast Jindřich Kolárovček, který využil další protiútok a zakončil střelu do protipohybu brankáře Petra Kudláčka. Na gól mu nahrával Martin Šubrt, který si zapsal v tomto utkání tři nahrávky.

Branky: 5:35 Kupf (Šubrtová,Šubrt), 18:49 Kupf (Šubrt,Nejedlý), Kolárovček Jin. (Šubrt) - 1:30 Bulis (Arlt), 11:21 Glombík (Dušek), 11:46 Bulis (Arlt), 18:37 Bulíř (Bartek), 19:02 Bartek (Arlt), 20:55 Bartek (Dušek,Bulíř), 28:07Bartek (Bulíř), 31:02 Svatuška (Brožek,Rychecký), 33:20 Bartek, 34:05 Glombík (Rychecký), 34:53 Bulíř (Dušek,Bartek)

Martin Bartek zaznamenal 6 kanadských bodů v zápase a měl lví podíl na vítězství Vos 11:3

Střely na branku:      19 : 36
Zásahy brankářů:      25 : 16
Úspěšnost brankářů:  Kavjázo 69,44 % - Kudláček 84,21 %
Přesilové hry: 1:3 ,  využití 0:1

Hráči utkání: Bartek, Bulíř, Glombíl (všichni Vosy)