:
12 : 2
(5:2,1:0,6:0)
Stav série 1:0 - Vosy

Branky: 1:21 Rychecký (Hrníčko), 1:47 Vondráček (Smetaník M.), 3:17 Hrníčko (Steffan, Slavík), 3:47 Smetaník M. (Vondráček, Rychecký), 6:12 Smetaník M. , 26:41 Erben (Steffan, Peřina), 31:28 Erben (Steffan, Slavík), 31:57 Peřina (Steffan), 39:05 Smetaník M. ppg  (Rychecký, Vondráček), 40:07 Peřina (Slavík), 43:54 Dušek (Erben, Peřina), 44:07 Špinka (Hrníčko)   -   11:57 Moťka, 12:39 Myslivec (Zrůst, Moťka)
Střely na branku: 55 : 15
Zásahy brankářů: 13 : 43
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 86,6 %  - Valachy 78,1 %
Přesilové hry:      1 : 4
Využití:                 1 : 0
V oslabení:          0 : 0
Hráči utkání: Smetaník M., Peřina, Steffan (všichni Vosy)
První semifinále dnešního dne svedlo do souboje domácí Vosy , proti Green Monsters. Domací dostáli svého jména a doslova vlétli na hostující tým. Hosté ještě teď musí v uších slyšet bzukot, jak Vosy v prvních šesti minutách prolétávaly jejich obranou. Neni tedy divu, že v čase 6:12 nakonec vyhlášený hráč utkání Martin Smetaník, zvyšoval už na 5:0! Green Monsters se pak přeci jen do zápasu zakousli a dva zásahy v rozmezí jedné minuty v závěru třetiny, přeci jen snížili stav zápau na přijatelnějších 5:2. Hosté v druhé třetině bojovali, to jim nelze upřít, ale otěže zápasu držely pevně v rukách Vosy. V druhé třetině přidaly Vosy jednu branku a v třetí třetině už  Green Monsters na bodání vosích žihadel nereagoval a šest přesných zásahu určilo výsledek, 12 Vosích bodnutí, na 2 kousance Green Monster. Zítra z druhého semifinálového zápasu série na viděnou a slyšenou!

Stav série 0:1 - Wild Beast

Branky: 0:43 Poljak (Kupf, Šubrtová), 4:30 Poljak, 12:29 Kupf (Firman, Šubrtová), 22:46 Firman (Kupf), 24:32 Kupf (Poljak, Kriegler), 26:17 Kriegler (Poljak, Pavelka), 38:48 Poljak (Kriegler, Šubrtová)   -   4:57 Schnaubelt, 7:49 Kozák (Huk), 8:42 Kozák (Huk), 10:40 Smetana (Huk), 11:34 Schnaubelt (Huk), 17:22 Schnaubelt, 21:31 Schnaubelt, 33:42 Schnaubelt (Smetana), 34:55 Schnaubelt (Huk)
Střely na branku: 52 : 48
Zásahy brankářů: 39 : 45
Úspěšnost brankářů: - Šemberk 81,2 %  - Novotný 86,5 %
Přesilové hry:     0 : 0
Využití:                0 : 0
Hráči utkání: Schnaubelt, Huk (oba Wild Beast), Poljak (Medvědi)
To dnešní druhý zápas semifinále nabídl vyronanější průběh. Přesto by ale oba týmy měly zburcovat do zítra více svých spolubojovníků, neboť účast hráčů byla tristní. Ale zpět k zápau. Domácí Medvědi se rychle ujali vedení 2:0. To je trochu ukolébalo a toho využili hostující Wild Beast. Otočili kormidlem zápasu ve svůj prospěch na 5:2. Do konce třetiny se podařilo domácím snížit na 3:5. Vzhledem k nízkému počtu hráčů, nebylo tempo příliš úchvatné. Proto se více střílelo, než kombinovalo, jak vyplývá ze statistik zápasu. Přesnější mušku v druhé třetině měli Medvědi a po dvou třetinách bylo skóre těsné 6:7. Zápas byl herně vyrovnaný, ale vstup do třetí třetiny se domácím nevydařil. Dvakrát ikasovali z hole, koho jiného než hráče zápasu, Milana Schnaubelta a bylo vymalováno. Medvědí tanečky v obraném pásmu Wild Beast,  už přinesly jen lehkou korekci výsledku na 7:9. Dnes Medvědi padli, ale zítra může být vše jinak! Přijďte se kouknout i vy!

Stav série 2:0 - postupují Wild Beast
Branky: 6:09 Schnaubelt ppg (Jurga), 15:15 Schnaubelt, 32:56 Schnaubelt (Šubrt), 33:31 Šubrt, 33:57 Huk (Schnaubelt), 39:49 Schnaubelt   -   19:59 Kupf (Drapák, Poljak), 26:52Firman (Pavelka, Jakubec), 31:04 Poljak (Kupf), 42:52 Kriegler
Střely na branku: 37:44
Zásahy brankářů: 40:31
Úspěšnost brankářů: Novotný 90,9 %  - Šemberk 83,7 %
Přesilové hry:      1 : 2
Využití:                1 : 0
Hráči utkání: Schnaubelt, Šubrt (oba Wild Beast), Poljak (Medvědi)
Jako v prvním semifinále této vyrovnané dvojce, tak i v ruhém bylo skóre jako na houpačce. Dnes ale 2:0 vedli domácí Wild Beast. Medvědům se přesto podařilo zápas v čase 31:04 otočit na 2:3 , ale vedení drželi jen dvě minuty. Pak přišel zlom celého zápasu v čase 32:56. Domácí dokázali vstřelit tři branky běnem jediné minuty!!!!!! V závěru každý  z týmů přidal po brance a tak se z výhry 6:4 a postupu radovali Wild Beast. Medvědi měli možná o maličko herní převahu, tu ale nedokázali přetavit v góly. Za to domácí měli rozdílového hráče v podobě Milana Schnaubelta a ten trestal jakoukoliv chybu hostí. Otazkou zůstává, zda ta týden tento rozdílový hráč, bude na Vosy ve finále stačit, neboť Vosy si v druhém semifinále poradili s Green Monsters a budou jejich soupeři ve finále. Medvědi měli letos skvělou sezónu. Tým pod vedení Davida Krieglera se pomalu a jistě formuje. Do týmu přivedl během sezóny agilního Poljaka ke stejně typově hrajícímu Kupfovi. Měl by nastupovat v zadních řadách, ale stále ho to táhne v před. Ale i jiní, Jakubec a další. To mužstvo má na to, aby obsadili přítí sezónu stenou pozici jako letos a možná, kdo ví, i lepší. V letošním ročníku berou díky lepšímu postavení v základní tabulce 3.místo a nám nezbývá, než jim k tomu pogartulovat.

Stav série 0:2 - postupují Vosy

Branky:8:31 Myslivec, 15:13 Eitler (Marek), 40:00 Zrůst (Marek, Myslivec)   -   3:37 Špinka (Steffan, Hrníčko), 7:57 Steffan ppg (Hrníčko, Špinka), 9:44 Hrníčko, 15:47 Peřina (Erben, Myšák), 27:41 Erben shg, 39:43 Vondráček shg
Střely na branku:32:52
Zásahy brankářů: 46:29
Úspěšnost brankářů: -Smetaník P. 90,6  %  - Valachy 88,4 %
Přesilové hry:      2 : 3
Využití:                 0 : 1
V oslabení:          0 : 2
Hráči utkání: Hrníčko, Erben (oba Vosy), Myslivec (Green Monsters)
Druhé semifinálové klání této dvojce se mohlo zdát jen formalitou. Jenže tomu tak rozhodně nebylo. Ano, Vosy prošly do finále, když si dnes poradili s Green Monsters 6:3, ale určitě nečekaly až takový odpor. Domácí věděli, že už nemají co ztratit. Kór, když se opět skóre nevyvíjelo v jejich prospěch. Makali, dřeli, pot stříkal všemi směry, ale na vítezství to dnes prostě nebylo. Myslím, že to pro Green Monsters přeci jen něco přineslo. S každým zápasem v pley off se mužstvo zlepšovalo. Tahouny v play off byli Myslivec, velmi pěkný výkon, to se upřímě nečekalo, Valachy, určitě dobrá volba za Kudláčka, jenž ukončil sporotvní kariéru a Svatuška, ten se ale přes semifinále zranil, což byla hrozná škoda. Mužstvo má ale potenciál a bude zajímavé ho v příštím ročníku sledovat. Pro letošní ročník se musí spokojit se 4.místem!