Rozhodčí: Kriegler D.

Warriors : Koliba

4 : 6

(0:3,3:2,1:1)

Do rozhodujícího semifinálového utkání, mezi Warriors a Kolibou ,,B,, vstoupili lépe hosté. Měli více pohybu a během první třetiny se trefili hned třikrát. A to Martin Zídek, Jaroslav Formánek a Lukáš Erben. Hosté ale v druhé třetině zcela vypadli z rytmu. Domácích bylo hned všude plno a po brankách Ondřeje Kozáka, Petra Kimmela a opět Ondřeje Kozáka ,  vyrovnali na 3:3. Jenže chvilková nepozornost Warriors v závěru třetiny a Koliba hned trestala a slepenými góly Martina Zídka a Davida Havrdy, odskočila na dvoubrankové vedení 3:5. V třetí třetině byly noty rozdány jasně. Domácí musí alespoň vyrovnat, hosté nadějné vedení udržet. První úkol, snížit, se Warriors podařilo celkem záhy, trefil se Jan Kimmel, ale vyrovnávající gól né a né přijít. Proto přišla v závěru hra bez brankáře. Ta ovšem nevyšla a do prázdné branky nasměroval nejen míček, ale i postup Koliby ,,B,,  do finále proti Vosám Jaroslav Formánek.
Konečný stav série 1:2

Branky: 12:44 Kozák (Horáček), 13:50 Kimmel P., 22:22 Kozák (Kimmel J.), 27:58 Kimmel J. - 2:49 Zídek (Rudolf), 3:08 Formánek (Havrda, Vojtíšek J.), 8:35 Erben (Weiss), 22:48 Zídek (Vojtíšek Mať.), 23:05 Havrda (Weiss, Formánek), 35:25 Formánek (Zídek)

Střely na branku: 33 : 25
Zásahy brankářů: 20 : 29
Úspěšnost brankářů: Kupf  80,00 % - Kriegler S. 87,88 %
Přesilové hry: 3 : 4, využití 1:0
Hráči utkání: Zídek, Formánek (oba Kol., Kozák (Warr.)

Konečný stav série 2:1

Tento víkend se rozhodovalo o prvním finalistovi OnhlL, mezi týmy Vos a Rebels. Lépe do utkání vkročili domácí. Už ve třetí minutě se prosadil Martin Starosta a Vosy vedly 1:0. Hrálo se v dobrém tempu a několik dobrých šancí bylo vidět na obou stranách, ale brankáři  Petr Kudláček za domácí  a Martin Pěkný za Rebels předváděli skvělé zákroky. I proto, se skóre do konce třetiny nezměnilo. Ve stejném duchu se odvíjela i druhá třetina. Na Vosách byl ale vidět menší pohyb a to v čase 18:44 využil Jan Marek, kdy střelu schoval mezi stojící hráče před brankou  a brankář Vos Kudláček jeho střelu neměl šanci vidět. Rebels tak vyrovnali na 1:1. Do třetí třetiny dali oba celky vše a hned se bylo na co dívat. Brankáři ale drželi střelce na uzdě. Až v čase 29:33 se prosadil domácí Petr Artl a u Vos bylo veselo, 2:1. Rebels se začali více tlačit dopředu a toho využil Bartek a upravil na konečných 3:1. Neboť hosté v závěru vyrobili zbytečné fauly a sami se obrali o možnost výsledek zvrátit. V utkání si dobře vedl Petr Artl, který na jednu branku nahrál a jednou skóroval. I brankáři si vedli výborně a oba se dostali nad hranici 90% úspěšnosti. Vosy vyhrály sérii 2:1 a postoupily do finále. Rebels zkusí štěstí o 3. místo. O druhém finalistovi se rozhodne v sobotu 2.7.2016 v 16 hodin, mezi Warriors a Kolibou ,,B,,.V neděli pak budou pokračovat boje  a to od 10:30 hod. první finálový zápas a následně první zápas o 3. místo.

Branky: 2:28 Starosta (Artl,Bulis), 29:33 Artl, 32:40 Bartek (Svatuška) - 18:44  Marek (Pejchal,Bitterlich)

Střely na branku: 33 : 32
Zásahy brankářů: 31 : 30
Úspěšnost brankářů: Kudláček 96,88 % - Pěkný 90,91 %
Přesilové hry: 4 : 2 , využití 0:1
Hráči utkání: Artl, Kudláček (oba Vosy), Pěkný (Reb)

Stav série 1:1
Druhé utkání této série začalo v dobrém tempu. Bylo vidět, že obě mužstva jsou dobře připravena. K tomu se přidali i dobře chytající brankáři. Není teda divu, že první branka z hole Martina Smetaníka přišla až po deseti minutách. Více toho mužstva v první třetině nestihla. Tempo neopadlo ani v druhé třetině. Zato přidali hráči na efektivitě v zakončení. Nejprve Martin Bartek v avizovaném vyloučení zvýšil na 2:0. Pak se ale dostal do úniku Tomáš Szabo a dobře chytajícího Petra Kudláčka překonal, 2:1. Do konce třetiny ale Vosám vrátil dvoubrankový náskok opět Martin Bartek. I Rebels měli své šance, ale překonat, dnes dobře chytající Petra Kudláčka se jim už nepodařilo. Ba naopak se v třetí třetině ještě  prosadili Roman Vrkoslav a Martin Batrek, který svůj výkon završil hettrikem. V pohledném utkání, tak Vosy porazili Rebels 5:1 a srovnaly stav série na 1:1.

Branky: 19:35 Szabo (Ron) - 10:04 Smetaník (Bartek), 16:48 Bartek (Artl,Smetaník), 22:13 Bartek (Smetaník), 31:05 Vrkoslav, 34:59 Bartek (Smetaník,Dušek)
Střely na branku: 26 : 32
Zásahy brankářů: 27 : 25
Úspěšnost brankářů: Pěkný 84,38 % - Kudláček 96,15 %
Hráči utkání: Bartek, Smetaník, Kudláček (všichni Vosy)
--------------

16:00hod.
Rozhodčí: Moťka, Janků
  Koliba : Warriors

3 : 2

(3:0,0:0,0:2)

I druhé utkání dne a rovněž i série mezi Kolibou ,,B,, a Warriors začalo v dobrém tempu. Obě mužstva měla několik šancí, ale jako první se prosadila Koliba. Jmenovitě Josef Poláček. Následně potrestal vyloučení Martin Zídek a aby toho nebylo málo, přidal branku Lukáš Erben a Warriors po sedmi minutách prohrávali 3:0. Tak i první třetina skončila. V druhé třetině se střelci neprosadili. Přesto snahu a urputnost nelze mužstvům upřít. Do třetí třetiny šli domácí s odholáním udržet nadějné vedení 3:0. Hosté zase s odhodláním zápas otočit. V páté minutě třetí třetiny byl vyloučen hostující hráč  a Kolibě se naskytla příležitost utkání nadobro rozhodnou. Jenže přišla hrubá chyba a uhasit se jí podařilo jen za cenu trestného střílení. Hráč Warriors, Ondřej Kozák ho ale neproměnil. Dlouho ale nesmutnil. Ještě v tomtéž oslabení přeci jen skóroval Patrik Maďar a bylo 3:1. Warriors ožili a Koliba se už jen bránila a spoléhala na nějaký ten rychlý break. Závěr začínal být čím dál tím více nervóznější z obou stran. A když se podařilo Zdeňku Karpíškovi snížit už jen na 2:3 , tak na drama bylo zaděláno. Warriors tlačili a měli více ze hry, ale byli přibržděni útočným faulem, za seknutí do brankáře. Přesto to Warriors zkusili bez brankáře. Koliba však odolala, stav 3:2 udržela a srovnala sérii na 1:1.

Branky:4:37 Poláček (Veselý,Weiss), 5:03 Zídek (Erben), 6:46 Erben (Hruška) - 28:54 Maďar (Eitler), 31:58 Karpíšek Z. (Maďar)
Střely na branku: 42 : 38
Zásahy brankářů: 36 : 39
Úspěšnost brankářů: Kriegler S. 94,74 % - Stejskal 92,86 %
Přesilové hry: 3 : 4 , využití 1:0
V oslabeni 0:1
Hráči utkání: Erben, Poláček (oba Kol.), Maďar (War.)

Stav série 1:0

Tento víkend se rozjelo pley-off Liberecké hokejbalové ligy. Jako první se představili celky Warriors a Koliba ,,B,,. Ač se může zdát výsledek jednostranný, hra už taková nebyla. Domácím sice vyšla první třetina, kdy se trefili Ondřej Kozák a Patrik Maďar a domácí ji tak vyhráli 2:0, ale hra byla vcelku vyrovnaná. Druhá třetina se zase podařila střelecky  hostům. Nejprve zvyšoval  na 3:0 opět Patrik Maďar, pak ale v rychlém sledu po brankách Lukáše Erbena, Jiřího Waisse a Martina Zídka,   Koliba srovnala krok. Po dvou třetinách byl tedy stav 3:3. Ve třetí třetině to už byl boj o každý míček. Už se zdálo, že utkání skončí remízou a půjde se na samostatné nájezdy, ale šťastná branka Petra Kimmela minutu  a jedenáct vteřin před koncem nasměrovala Warriors k vítěztví. Koliba totiž hned odvolala brankáře, ale tento tah nezvládla a za pouhých čtrnáct vteřin, přidal pojišťovací branku Lukáš Kysela. Hosté pak, snad z frustrace ze ztraceného zápasu, nechali skórovat ještě Ondřeje Kozáka. Tři branky během jedné minuty určily výsledek 6:3 pro Warriors, kteří se ujali vedení v sérii, hrané na dva v vítězné zápasy 1:0.

Branky: 8:45 Kozák, 9:18 Maďar (Karpíšek), 14:44 Maďar (Eitler), 34:49 Kimmel P., 35:03 Kysela (Kozák), 35:38 Kozák (Karpíšek) - 15:21 Erben (Zídek), 16:40 Weiss, 17:07 Zídek (Baytalon)

Střely na branku: 35 : 36
Zásahy brankářů: 33 : 30
Úspěšnost brankářů: Stejskal 91,67 % - Kriegler D. 83,33 %
Přesilové hry: 2 : 1 , využití 1:0
Hráči utkání: Kozák, Maďar (oba War.), Zídek (Kol)

-------------

12:30 hod.
Rozhodčí: Kozák, Moťka

3 : 5

(0:1,2:3,1:1)

Stav série 0:1

Druhý nedělní zápas play-off okresní neregistrovane hokejbalové Liberecké ligy proti sobě svedl poslední finalisty minulého ročníku. Suverénního vítěze základní části Vosy Liberec s nabušenou soupiskou a zatím poměrně tápající HB Rebels.

Už počet hráčů na nástupu před zápasem dával tušit, že tentokráte Vosy možná budou mít se svým soupeřem, kterého v základní části dvakrát přejeli, dost práce. Zatímco Vosy měli neúplné dvě lajny, Rebels měli kompletní tři útoky.

Zatažená obloha slibovala pro hráče příjemné hokejbalové počasí.

A pro Vosy bylo ještě hůře, kdy v průběhu první třetiny musel odstoupit ze zápasu Vlastmil Brožek pro nezaviněné zranění kolena. Tyto všechny skutečnosti předznamenaly drtivý Rebelí tlak, který začal již od první třetiny. Brankář Petr Kudláček se musel neustále ohánět, protože byl pod těžkou palbou dá se říct od prvního střídání. První třetina skončila vedením Rebelů jedna nula po přesné střele Pavla Drašnera. O přestávce si rozhodčí museli zavolat oba kapitány, aby uklidnili svoje týmy, protože obě strany zápas ale i (ne)verdikty rozhodčích dost prožívali a čile debatovali.

Druhá třetina pokračovala neustále se valící lavinou Rebelí aktivity, a po necelé minutě a půl si Adam Kubišta prorazil cestu stylem beranidla až před brankáře a úspěšně zakončil. Nezabránil mu v tom ani faulující protihráč. Další zajímavá situace nastala o minutu později, kdy nahození od červené čáry po zemi k údivu všech skončilo ve Vosí bráně, kdy míček přeskočil brankáři Kudláčkovi hokejku. Stav 0:3 byl pro favorita již kritický a zoufale se potřeboval chytit. No a následně udělal chybu hráč Rebels Marek, který po vhazování ve vlastním obraném pásmu zbytečně u mantinelu fauloval Jana Bulise a Vosy získaly možnost vrátit se do zápasu. Vosy přesilové hry umějí moc dobře, na modré čáře mají výkonné odstřelovače a tak není divu, že Martin Smetaník od modré dělovkou snížil, a Vosy se nadechli k odrazu ode dna. Poprvé byl tedy překonán velmi jistý Pěkný v brance Rebelů.

V tu chvíli se hra poměrně vyrovnala, ale nakonec stejně byli úspěšnější Rebelové, kdy vstřelil svůj druhý gól Kubišta po nahrávce Tomáše Szaba. Vosy se nadále snažili zabodnout své žihadlo stále hlouběji a snížit. A to se jim podařilo pouhých 14 vteřin před koncem druhé třetiny. Únik využil extraligoví hokejista Martin Bartek po nahrávce agilního Smetaníka. Na přestávku se tak šlo za stavu 4:2 pro Rebels a poslední třetina slibovala pořádné drama.

Hráči Rebels se ale už nikam nehnali, nepospíchali a tak to Vosy měli těžší, čas se krátil. Navíc když ještě za modrou čárou napřáhl kapitán Rebelů Bitterlich a jeho střela vymetla šibenici. Snížit se podařilo Janu Vondráčkovy, ale to už byl gól který nic neřešil.

Rebels vedou na zápasy 1:0 a mají matchball, ale dá se tušit, že tato série ještě bude dost vyrovnaná.

Branky: 20:44 Smetaník (Dušek), 23:47 Bartek (Smetaník), 30:10 Vondráček (Glombík,Bulis) - 8:11 Drašner (Bitterlich,Pejchal), 13:21 Kubišta (Szabo), 24:44 Vrabec, 21:47 Kubišta (Szabo), 26:00 Bitterlich (Ron)

Střely na branku: 25 : 66
Zásahy brankářů: 61 : 22
Úspěšnost brankářů:l Kudláček 92,42 % - Pěkný 88 %
Hráči utkání: Kubišta,Bitterlich (oba Reb.), Bartek (Vosy)