:

4 : 6

(2:0,0:4,2:2)
Stav série 0:1

Branky: 8:53 Drapák shg (Jakubec), 10:18 Jakubec ppg (Kupf), 40:31 Kupf (Firman, Šimon), 44:51 Kupf (Brož V., Firman)   -   18:17 Ort (Benda), 18:29 Janda (Hlister), 24:49 Janda, 26:09 Benda (Romaněnko), 38:41 Benda, 44:24 Beníšek (Kolmann)
Střely na branku:  3544
Zásahy brankářů: 38:31
Úspěšnost brankářů:  Šemberk 86,3  %  - Novotný 88,5 %
Přesilové hry:    6  : 4
Využití:               1 : 0
V oslabení          1 : 0
Hráči utkání: Benda,Beníšek (oba Lišky), Drapák (Medvědi)

Domácí nastoupili k prvnímu zápasu v play off. Očekávání bylo veliké, ale zklamání z výsledku ještě větší. I přes vyhranou první třetinu  (2:0) byla jejich hra bez náboje. Lišky byly živější a opticky i více na balónku. Což se nakonec projevilo v druhé třetině, kdy domácí zcela nechytli tempo a prohráli ji jednoznačně 0:4. Třetí třetina už byl boj o to, zda se Medvědům podaří zvrat, či Lišky přidají další branky. Branky padaly až vzávěru a to rovnoměrně na obě strany. Medvědi musí přidat. Předvedená hra nebyla hodna vítěze základní části. Stav série 1:0 pro Lišky.

(0:1,0:1,2:1)

Branky: 31:11 Vondráček, 35:12 Peřina ppg (Slavík, Erben)   -   3:32 Novák (Pašek), 23:02 Stejskal (Štefan), 42:30 Bezděkovský ppg (Starý,Hálek)
Střely na branku:  33:40
Zásahy brankářů:  37:31
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 92,5 %,   -  Procházka 93,9 %
Přesilové hry:       3 : 6
Využití:                  1 : 1
V oslabení            0 : 0
Hráči utkání: Bezděkovský, Procházka (oba DDM Tygři Děčín), Smetaník P. (Vosy)

Osobně jsem očekával vyrovnaný duel a to se také potvrdilo. Vosám pernamentně chybí někteří hráči, zato Děčín přijel v hojném počtu. Hosté se ujali rychlého vedení. Boj to byl velký a s urputností rostla i pernamence trestů. V polovině zápasu hosté zvíšili na 2:0. Tento gólový polštářek se zdál, podle toho jak se hra vyvíjela, do tetí třetiny bezpečný. Tygři se trochu zatáhli a Vosám to vyhovovalo. Domácí rychle vyrovnali a tlačili se dopředu. Oba brankáři ale předváděli dobré výkony. Za ně , nutno je pochválit. Už to vypadalo na prodloužení. Vše na konec rozhodla horká hlava domácího Slavíka, který se nechal vyprovokovat a nabídl v závěru přesilovou hru pro hosty. Ti ji dvě a půl minuty před koncem zápasů využili Bezděkovským. Vosám se již skóre nepodařilo srovnat a v sérii tak prohrávají 0:1 na zápasy.