5.kolo

5.kolo

Halóóó!!! Budíčééék!!! Ano, kdo chce vidět šlágr kola, musí si přivstat. Ten se odehraje v neděli 20.října již ráno v 9 hodin, kdy druzí DDM Tygři Děčín hostí vedoucí Medvědy. Bude to přímí boj o první příčku v tabulce. Od 11 hodin přivítají Vosy hosty z Děčína. Vosy minule vyhrály a jistě to budou chtít potvrdit i nyní. To bude velmi zajímavý zápas! Ve 13 hodin si to rozdají Green Monsters a Lišky. Lišky mají jen 3 body a hrozivé skóre, ale nenechte se mýlit. Jsou to lišky podšité a na Green Monsters chtějí vyzrát. Domácí ale minule tratili a jestli se chtějí pohybovat na špici tabulky, nezbývá jim nic jiného, než vyhrát. Na to se rád podívám. A na závěr dne od 15 hodin tápající Staříci. Poslední místo. Nula bodů! No fuj tajbl. Tak zaberete konečně, nebo ne. No, šance by tu byla. Hostům bude chybět jejich motivátor, kapitán Lukáš Horáček, který dostal stopku na jeden zápas, tak jako Václav Starý z DDM Tygři Děčín, za vzájemnou potyčku. Přesto to nebude jednoduchá práce. Pro Vikingi bude tento duel klíčový. Buď budou hrát o poslední postupové místo do play off, nebo se posunou do klidného středu tabulky. To se vše dozvíme až v neděli. Tak přiďte podpořit svůj tým!!!

(0:3,1:4,0:1)

Branky: 28:57 Blažek (Hálek)  -  4:43 Kupf (Růzha), 7:58 Kupf (Růzha), 11:49 Růzha shg, 21:40 Vala (Brož V., Říha L.), 21:49 Kupf (Růzha), 22:50 Vala (Kriegler, Kupf), 23:09 Brož V. (Růzha), 42:04 Růzha (Kupf)
Střely na branku:  24:48
Zásahy brankářů: 40:23
Úspěšnost brankářů: Šemberk 95,8 %  -  Kozák 83,3 %
Přesilové hry:      2 : 3
Využití:                 0 : 0
V oslabení           0 : 1
Hráči utkání: Růzha, Kupf (oba Medvědi), Kozák (Tygři DDM Děčín)

Ve šlágru kola šlo o první příčku v tabulce. Tygři ale nastoupili s redukovanou sestavou a dozajista jim chyběl potrestaný Václav Starý, či duo Stejskal - Bezděkovský. Tato úderná trojka nasbírala v pruběhu ročníku 27 KB za 16 gólů a 11 asistencí a že chybí, bylo prostě na hřišti znát. Zvláště proti letos dobře hrajícím Medvědům. Není teda divu, že Tygři od začátku tahali za kratší konec. Nejvíce to bylo vidět na produktivitě střelby. Po dvou třetinách vyprodukovali jen 12 střel a skóre 1:7. V závěru hosté přeci jen trochu ubrali z nasazení, přesto kosmeticky upravili výsledek na 1:8. Medvědi jdou v čele tabulky do 6-ti bodového trháku. Nejvíce k tomu přispěl svou dobrou hrou Růzha.

(2:1,6:0,4:0)

Branky:     13:46 Kraus (Peřina, Michálek), 14:14 Rychecký (Erben), 21:05 Erben (Peřina), 22:39 Smetaník M. ppg (Glombík), 23:31 Peřina (Erben), 26:58 Staffan, 28:19 Špinka (Erben), 28:57 Peřina (Erben), 34:54 Erben (Peřina, Michálek), 39:13 Erben (Rychecký, Špinka), 41:18 Kraus (Smetanik M., Glombík), 43:59 Špinka (Peřina,Steffan) - 0:48 Štefan
Střely na branku:   52:19
Zásahy brankářů:  18:40
Úspěšnost brankářů: Smetaník P. 94,7 %  - Kozák 76,9 %
Přesilové hry:      4 : 2
Využití:                 1 : 0
V oslabení           0 : 0
Hráči utkání: Erben, Peřina (oba Vosy), Blažek (Tygři DDM Děčín)

Vosy se pomalu dostávají do formy, proto na Tygry z Děčína nečekalo lehké utkání. Jak jsem již psal. Chybělo jim hned několik klíčových hráčů. Ba naopak Vosy, potom co si trochu osvojily herní systém 5+1, začínají šlapat.Na začátku zaspal domácí brankář Petr Smetaník a pustil dosti lacině střelu hostujícího Štefana. To ale bylo po hříchu od Tygrů vše. V první třetině ještě udrželi nadějné skóre. Pak se ale už na ně valila lavina střel. Nejvíce se dařilo domácímu Lukáši Erbenovi, který zaznamenal 7 KB. Vosy si až příliš lehce poradily s Tygry vysoko 12:1 a vystřídaly je na druhém místě tabulky. Tygři jsou třetí.

(2:1,0:4,1:2)

Branky: 1:04 Patrman (Beneš, Kučera), 1:20 Beneš (Patrman), 30:40 Beneš ppg (Patrman)   -   12:31 Kollman ppg (Doubek, Beníček), 17:21Kollman (Doubek), 19:59 Kollman (Benda), 21:03 Hlister (Beníček,Doubek), 26:58 Beníček (Doubek,Benda), 30:27 Michálek (Šitina, Ort), 40:47 Kollman (Doubek, Benda)
Střely na branku:  27:31
Zásahy brankářů:  24:24
Úspěšnost brankářů: Kriegler 77,4 %,   - Toman (s/g 10/2) 80 % , Novotný (s/g 17/1) 94,1 %
Přesilové hry:       5 : 3
Využití:                 1: 1
V oslabení            0: 0
Hráči utkání: Kollman,  Doubek (oba Lišky), Beneš (Green Monsters)
Zajímavý duel se odehrál i mezi domacím Green Monsters a Liškami. Jako uragán do zápasu vlétlo duo domácích Beneš - Patrman a notně hosty zaskočilo dvojitou gólovou nadílkou. Na jejich aktivitu zareagoval na konci třetiny hostující Kollman, aby po přestávce přebral otěže zápasu a čistým hetrikem otočil skóre na 2:3. Od té doby domácí jen těžce hledali cestu jak zápas zvrátit. Bohužel marně. Lišky trestali jakoukoliv chybu a po dobře odehrané druhé třetině, už nepřipustili žádné pochyby, kdo bude brát tři body.

(1:3,2:5,2:5)

Branky: 7:30 Kalina (Zuch), 17:47 Kalina (Zuch), 19:30 Kalina (Zuch, Eitler), 38:16 Kalina shg (Červinka), 40:35 Smetana (Kalina, Červinka)   -   9:50 Kysela (Hanzlík), 10:53 Guzik (Kozák, Bitterlich), 14:03 Kysela (Kozák, Guzik), 15:24 Frank (Veselý), 22:56 Kysela (Kuliš, Bitterlich), 25:54 Kozák (Kysela, Bitterlich), 27:25 Kysela (Kuliš, Bitterlich), 27:31 Kozák (Kysela, Kuliš), 30:17 Veselý (Kuliš, Pytloun), 31:24 Veselý (Pytloun, Hanzlík), 32:41 Kysela (Bitterlich), 37:57 Hanzlík ppg, 41:34 Kysela (Veselý)
Střely na branku:  30:59
Zásahy brankářů:  46:25
Úspěšnost brankářů: Voborník  77,9 %, -  Novotný (s/g 24/3) 87,5 %, Janák ( s/g 6/2) 66,6 %
Přesilové hry:       1 : 4  + Eitler (Staříci) 5+OK
Využití:                 0 : 1
V oslabení            1: 0
Hráči utkání: Kysela, Hanzlík (oba Vikingové), Kalina (Staříci)
V posledním utkání dne se bojovalo o poslední flek tabulky. Tam bez bodu dřímali Staříci. O tři více měli Vikingové. Domácí vsadili na brejkové situace a zdálo se po brance Kaliny, že to bude ono. Jenže hosté ještě do konce první třetiny stav otočili na 1:3. Když Kalina hetrikem snižoval již jen na 3:4 , zdálo se, že domácí nabírají sílu s výsledkem ještě něco udělat. Pak už ale nastoupil svou spanilou jízdu hostující Lukáš Kysela, který stihl hetriky rovnou dva. Velkou měrou se na výhře podíleli i mladící v dresu Vikingů, Hanzlík, Kuliš, Pytlou, kteří zahráli na svůj věk velmi solidně. Kaňkou v utkání bylo vyloučení  domácího Martina Eitlera na 5+OK za nešťastné píchnutí holí. DK jistě vynese co nevidět verdikt za tento prohřešek. Staříci tak zůstávají bez bodu na posledním 7.místě. Vikingové jsou sice pátí, ale 2-6.místo dělí jen 3 body. Tabulka je tedy velmi vyrovnaná a poslední podzimní kolo určí, na jakém místě který tým přezimuje.

2.kolo

2.kolo se odehraje již 15.9.2019. Hned ráno se poprvé v sezóně představí tým DDM Tygři Děčín a přivítají Lišky, které první zápas prohrály a budou skládat reparát. Šlágrem kola bude souboj  druhých Medvědu s prvními Vikingi. Kdo z nich jako první ztratí body? No, nechme se překvapit. V neděli se ještě odehraje duel Green Monsters vs. DDM Tygři Děčín a Vosy vs. Staříci. Já tam budu a co ty? Přijď se také podívat , jak to vše dopadne!

15.9.2018
9:00 hod.
Rozhodčí: Vojtíšek, Moťka

: HBC Liberec

21 : 3

(8:0,6:1,7:2)

Branky: 6:52 Bezděkovský (Starý), 7:10 Blažek (Hálek, Bartl), 8:05 Hálek (Blažek), 8:56 Novák (Poklop, Bezděkovský), 9:39 Starý, 10:47 Stejskal (Chvojka, Poklop), 13:22 Bezděkovský (Starý, Sobíšek), 14:05 Poklop (Bartl, Stejskal), 15:39 Blažek (Starý), 17:54 Stejskal (Chvojka), 21:14 Chvojka, 21:28 Sobíšek (Blažek, Starý), 24:41 Stejskal (Bartl), 29:02 Poklop, 31:01 Hálek, 32:09 Bartl, 32:58 Poklop ppg (Bartl, Stejskal), 33:42 Blažek (Starý), 34:03 Starý, 43:33 Starý ppg, 44:45 Starý (Hálek)   -   23:56 Romaněnko (Šimůnek), 34:11 Šimůnek (Hájek), 36:30 Ječa (Romaněnko)
Střely na branku:  75:21
Zásahy brankářů: 18:54
Úspěšnost brankářů: Procházka  85,7 %  - Toman 72 %
Přesilové hry:      2 : 0
Využití:                2 : 0
Hráči utkání: Starý, Blažek (oba Tygři DDM Děčín), Šimůnek (Lišky)

Tygři DDM Děčín přivítali ve svém prvním zápase v Liberecké lize Lišky. Hostům chyběla jejich úderná pětka v čele s Bendou, proto to byl pro domácí snadnější vstup do soutěže. S chutí si zastříleli a urvali hned na začátek tři body a už vyhlíželi soupeře pro svůj druhý zápas. A určitě předpokládali, že to tak lehké už nebude.

(0:0,2:3,3:0)

Branky:  25:06 Albani (Moťka, Marek), 27:27 Pacal ppg, 31:30 Myslivec (Albani), 33:10 Beneš (Svatuška), 36:17 Svatuška (Myslivec, Marek)   -   17:59 Bezděkovský ppg (Blažek), 24:02 Bezděkovský ppg (Starý), 24:41 Bezděkovský ppg (Blažek, Starý)
Střely na branku:   44:32
Zásahy brankářů:  29:39
Úspěšnost brankářů: Kriegler 90,6 %  - Procházka 88,6 %
Přesilové hry:      1 : 4
Využití:                1 : 3
Hráči utkání: Svatuška, Albani (oba Green Monsters), Bezděkovský (Tygři DDM Děčín)

A opravdu. Druhý zápas Děčínských Tygrů byl už o něčem jiném. Utkání mělo pěkné tempo. Jediné co chybělo první třetině, byly branky. Druhou třetinu začali lépe hosté z Děčína a začali domácí lehce přehrávat. To vyústilo hned ke třem přesilovým hrám a všechny využili díky přesným střelám Bezděkovského. Rázem bylo tedy 0:3 pro hosty a vypadalo to, že utkání nabírá jasný směr. Jenže, domácí rychle snížili. Hned na to i oni využili přesilovou hru a do třetí třetiny se šlo za těsného stavu 2:3. Hostům začalo utkání protékat mezi prsty. Green Monsters na začátku třetí třetiny srovnali krok a na konec skóre otočili ve svůj prospěch na 5:3. Panečku, to bylo utkání. Z 0:3 na 5:3 zaslouží uznání. Šlágr kola se měl  odehrát mezi Medvědy a Vikingi, ale tohle byl velmi pěkný zápas, hraný v tempu s pěknou zápletkou. Nestranný fanoušek si určitě přišel na své. A já tleskám. Sláva vítězům, čest poraženým!

15.9.2018
Rozhodčí: Janků, Moťka
 :

9 : 3

(2:1,2:2,5:0)

Branky: 2:37 Kupf (Kriegler, Růzha), 10:17 Růzha (Kupf), 18:22 Drapák, 25:17 Vaca (Šubrt), 31:56 Vaca (Poljak), 33:01 Drapák (Jakubec), 36:18 Kupf ppg (Poljak), 39:47 Poljak (Kriegler), 41:39 Růzha shg (Kriegler)   -   11:36 Kysela ppg (Pejchal, Kozák), 20:43 Frank (Pejchal, Kozák), 26:17 Kysela (Pejchal)
Střely na branku:  53:29
Zásahy brankářů:  26:44
Úspěšnost brankářů: Šemberk 89,6 %,   - Novotný 83 %
Přesilové hry:       1 : 3
Využití:                  1 : 1
V oslabení            1 : 0
Hráči utkání: Růzha, Kupf (oba Medvědi), Kysela (Vikingové)
Šlágr kola. Jak jinak nazvat duel mezi druhým a prvním týmem tabulky. Velmi vyrovnaný duel. Bohužel jen dvě třetiny, kdy stav byl 4:3 pro Medvědy. V poslední třetině jakoby střelcům Vikingů zvlhl střelný prach. Za to domácí o přetávce vyfasovali ostrou munici. Hned pět střel z třinácti skončilo za zády bezmocného Novotného. Obrana hostů se zbortila jak domeček z karet. 9:3, to si snad ani nezasloužili. Tak snad příště Vikingové. Medvědi jdou do čela tabulky!

15.9.2018
Rozhodčí: Šubrt, Moťka
Časoměřič: Šubtrova př.

: HBC Starici Liberec

8 : 2

(2:0,2:1,4:1)

Branky: 8:41 Michálek (Rychecký, Špinka), 12:38 Špinka (Peřina,Erben), 15:46 Špinka shg (Peřina), 23:41 Michálek (Peřina, Špinka), 31:50 Erben (Steffan), 32:18 Peřina (Erben), 33:59 Špinka (Peřina, Erben), 44:22 Peřina (Michálek, Erben)   -   24:07 Kimmel J. (Zuch, Kalina), 38: 58 Kalina (Kimmel J. , Mikulášek)
Střely na branku:  60:41
Zásahy brankářů:  39:52
Úspěšnost brankářů: Smetaník P. 95,1 %,   - Voborník 86,6 %
Přesilové hry:       0 : 1
Využití:                  0 : 0
Hráči utkání: Peřina, Špinka, Rychecký (všichni Vosy)