Časoměřič: Steffan

:

11 : 3

(3:0,4:0,4:3)
Branky: 7:54 Vala (Drapák), 10:07 Brož V. (Drapák, Vala), 10:50 Jakubec (Kupf), 27:11 Vala (Drapák, Kupf), 27:51 Kupf (Jakubec), 28:49 Firman (Jakubec), 29:27 Říha (Drapák), 33:04 Vítek (Firman, Jakubec), 34:57 Brož V. , 40:10 Firman (Jakubec), 43:09 Vala   -   37:00 Kalina (Kozák, Kimmel), 42:08 Kozák (Eitler, Zuch), 43:25 Kozák (Eitler, Zuch)
Střely na branku:  49:20
Zásahy brankářů:  17:38
Úspěšnost brankářů:  Šemberk Patrik (Medvědi) 85 %   -     Kupf Ivan (Staříci) 77,5 %
Přesilové hry:     0 : 3
Využití:                0 : 0
V oslabení           0 : 0
Hráči utkání: Vala, Jakubec ( oba Medvědi), Kozák (Staříci)

V prním kole letošního ročníku OnhlL nasebe narazil tým  Medvědů a Staříků. Čekal jsem, že Staříci budou chtít začít lépe než loni. Jenže slabá účast vše zhatila a už před začátečním hvizdem zápasu bylo jasné, že to určitě lehké nebude. A nebylo. Spíše to bylo katastrofické. Jen slabé tři střeli za první třetinu bylo málo. To domácí jich vyprodukovali hned sedmnáct a tři si našli cestu za záda bezmocného brankáře Kupfa, který dělal co mohl, aby skóre nebylo ještě vyšší. V druhé třetině byl obraz hry takřka totožný. Hosté sice zdvojnásobili počet střel a dlouho drželi v této třetině čisté konto, ale mezi 27 a 30 minutou inkasovali hned čtyři branky!!! A bylo hotovo. 7:0. Ve třetí třetině se z obrany do útoku vysunul hostující Kozák a hra hostí se rázem oživila. Hlavně jeho přičiněním (2+1) se Staříci dočkali korekce stavu. Byla to ale jen kosmetická úprava skóre na 11:3, neboť za domácí Medvědy se hetriku dočkal Vala a stal se hráčem zápasu. Medvědi tak snadno získali první tři body do tabulky.

(2:2,2:0,3:0)

Branky: 7:27  Kysela ppg (Smetaník, Slavík), 12:48 Glombík (Kysela, Vondráček), 17:33 Smetaník ppg  ( Vondráček, Kölbl), 21:33 Kraus, 33:55 Rychecký (Glombík), 43:21 Vondráček (Smetaník, Kysela), 44:43 Smetaník (Vondráček, Kölbl)    -    0: 58 Beneš (Kovařík), 4:21 Mslivec
Střely na branku:  40:29
Zásahy brankářů:  27:33
Úspěšnost brankářů: Majer (Vosy) 92,5 %   -   Valachy  (Green Monsters)  82,5 %
Přesilové hry:       4 : 2
Využití:                  2 : 0
V oslabení            0 : 0
Hráči utkání: Smetaník M. Vondráček, Majer (všichni Vosy)

V druhém utkání zahajovacího kola sezóny proti sobě nastoupil tým Vos a Green Monsters. Domací byli přeci jen mírnými favority, ale tak jako bylo v soupisce plno hráču Vos, tak i u hostí bylo notně plno. To slibovalo tuhý boj o první letošní bodíky do tabulky. Domácí ještě před startem nového ročníku řešili problém s brankářem. Jednička Vos Petr Smetaník se zranil a vypadá to na dlouhodobé zranění. Nominován na soupisku byl tedy Jan Majer. A nezačal zrovna  šťastně. První dvě střeli a hosté vedli 0:2. Nutno podotknout, že obrana zrovna nezářila. Domací se chytili až v osmé minutě, kdy hned svou první přesilovku využili, jmenovitě Lukáš Kysela, a bylo 1:2. Do konce první třetiny se jim dokonce podařilo srovnat skóre. Z kraje druhé třetiny šli hosté do třech a z přesilové hry otočil stav utkání na 3:2 Martin Smetaník. V zápase začínaly mít na vrh Vosy. Green Monsters nehráli špatně, ale z důrazu před bránou vytěžili gól domácí, 4:2 po druhé třetině. Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí, když zaznamenali svou pátou branku. Jak špatně začal, tak dobře skončil již zmiňovaný domácí brankář Majer. Od úvodu utkání, kde dvakrát inkasoval, již žádný balonék za svá záda nepustil a myslím, že to překvapilo i nabuzený tým hostí, který vůbec nezahrál špatný zápas. Jen dva góly v závěru pokazily celkový dojem z výsledku. 7:2 je pro ně přeci jen, přes veškerou snahu, krutý.

(1:2,1:2,2:1)

Branky: 5:13 Polívka (Říha, Holoska), 20:06 Mulač (Hájek, Klimov), 39:50 Hájek (Zeman), 41:28 Hájek (Brzák, Mulač)  -  4:49 Dušek (Beníšek, Janda), 6:17 Benda (Beníšek, Doubek), 16:04 Benda (Janda, Doubek), 19:47 Benda (Dušek), 40:58 Benda (Hlister)
Střely na branku:  33:32
Zásahy brankářů:  27: 29
Úspěšnost brankářů:  Brzák 84,3 %   - Novotný  87,8 %
Přesilové hry:     2 : 4
Hráči utkání: Benda, Dušek (oba Lišky Liberec), Hájek (AHA Jablonec)

Nedělní  zápas mezi AHA  Jablonec a Lišky Liberec byl celkem vyrovnaný. Za kratší konec ale tahali domácí. Snaha se nedala odepřít, hlavně ve třetí třetině, ale  dnes to bylo o vlásek málo. Jako klíčový okamžik tak označit neproměněné trestné střílení velmi dobře hrajícího domácího hráče Hájka v čase 41:49. Hosté tak vítězí 4:5 a hostující Benda se stává hráčem zápasu se 4 vstřlenými góly.