:

4 : 6

(3:1,1:1,0:4)
Hraje se na jeden vítězný zápas!!!

Branky: 9:21 Erben (Peřina), 11:39 Smetaník M. (Kraus), 13:26 Pospíšil (Špinka, Rychecký), 21:03 Smetaník M. (Vondráček)   -   5:01 Janda (Kolmann), 20:48 Benda (Romaněnko), 36:12 Benda, 40:49 Benda (Kolmann), 42:21 Janda (Benda), 44:46 Benda
Střely na branku:  29:47 (10:16,9:12,10:18)
Zásahy brankářů: 41:25
Úspěšnost brankářů:  Smetaník P. 87,2 %  - Novotný 86,2 %
Přesilové hry:    3  : 1
Využití:               0 : 0
V oslabení          0 : 2
Hráči utkání: Benda, Janda(oba Lišky), Smetaník M. (Vosy)

Očekávaný finálový duel mezi týmem Vos a Lišek se uskutečnil za slunného počasí. Lépe zápas rozehrály Lyšky. Hosté měli více ze hry a již v šesté minutě šli do vedení gólem Jandy. Poslední pětiminutovka první třetiny jim však nevyšla a Vosy třemi góly stav otočily. Postupně se do listiny střlců zapsal Erben, Smetaník M. a Pospíšil. Druhá třetiny byla vyrovnaná. Jak herně, tak na skóre. Za Lyšky zaznamenal snížení na rozdíl jedné branky Benda, ale radost z kontaktní branky trvala jen patnáct vteřin, než  Vosy poslal opět do dvoubrankového vedení Martin Smetaník. Začátek třetí třeiny nenaznačoval žádnou výraznější změnu ve skóre a každý už videl po roce Vosy opět na stupínku nejvyšším. Jenže ve 37 minutě lehkou střelu Bendy od půlky hřiště domácí brankář neudržel a skončila za jeho zády. Vosy náhle zcela vypadly z rytmu. Lišky zvíšily aktivitu a  zasypaly domácí sprškou střel. Vosy ale  stále měly k dispozici jedno brankový náskok. Ten smazal ve 41 minutě opět Benda a završil svůj finálový hetrik. Minutu na to přehnal svou aktivitu hostující Hlister a za hru vysokou holí vyfasoval trest 2+2. Vosy tak měly soupeře na lopatě. Místo toho ale přišel šok. Střelu Bendy dorazil Janda a ve vlastním oslabení přiblížil Lyšky k titulu. Vosy měly stále přesilovou hru, ale křeč s jakou se snažily vyrovnat utkání byla obrovská a v závěru do otevřené obrany pronikl opět Benda a čtvrtou bankou v zápase, čtrnáct vteřin před koncem, stále v oslabení, pojistil vítězství Lišek v letošním ročníku Liberecké hokejbalové ligy. Král je mrtev, ať žije král!!!