Časoměřič: Králík

:

3 : 2

(2:1,0:0,1:1)

Branky: 12:24 Beneš (Marek), 13:38 Myslivec (Moťka), 33:12 Svatuška jr. (Myslivec, Moťka)   -   1:13 Kriegler (Kupf, Říha), 43:25 Kupf  (Kriegler, Firman)
Střely na branku:  37:41
Zásahy brankářů:  39:34
Úspěšnost brankářů:  Kriegler S. 95,1 %   -    Voborník 91,8 %
Přesilové hry:     1 : 5
Využití:                0 : 0
V oslabení           0 : 0
Hráči utkání: Kriegler Stanislav, Myslivec (oba Greeen Monsters), Kriegler David (Medvědi)

V Historii hokejbalu nikdy nedošlo k něčemu podobnému. Vlastně v historii sportu obecně. Liga několikrát krutě přerušena virovou pandemií zasahující celý svět, nás nevyjímaje! Přesto se v okénku mezi dvěma celospolečenskými lockdowny odehrála předehrávka 5. kola naší OnhlL mezi posledními vítězi Medvědy a týmem Green Monsters, kteří svojí cestu i po 3 letech stále spíše hledají. Tým GM v coroně rozhodně nezhálel, trénoval a do týmu přivedl několik zkušených borc, kteří mu mají pomoc s lepšími výsledky, hlavně se střeleckou potencí. Už při nástupu k utkání to bylo znát, kdy tým s jasně identifikovatelným logem na hrudi v zeleném byl ve víc jak dvojnásobné početní přesile oproti hostujícím Medvědům. Přesto se vítězství očekávalo od hostujících medvědů, kteří i v této sezoně hrají na špici ligy. Začátek utkání s se bou přinesl i problém v absenci rozhodčích, kterou ale úspěšně vyřešila zaskakující časomíra Honza Michálek a nevedl si věru špatně. Všichni měli absťák po zápasovém nasazení a tak utkání začalo z ostra a hned druhá střěla na domácí branku skončila po rozebrání obrany v síti. Hostující Kriegler prostřelil svého stýce v brance a stav byl 0:1. Domácí tým v pauze trénoval a na hře to je znát. Pomalu vyrovnali hru a neslo to i ovoce. Nejprve vyrovnal dorážkou pumelenice Marka na brankovišti Beneš. Krátce na to, po nacvičeném přechodu do útočného pásma, přihrával domácí kapitán Moťkana na hůl jednoznačně nejrychlejšího hráče na domácí soupisce, ne-li celé ligy, Myslivce, který neomylně přetáhl vedení na stranu domácích. Medvědi zaskočeni výkonem domácích (což zaskočilo i domácí tým Green Monsters) se v poslední minutě ubránili pokračujícícmu tlaku, dokonce nepříjemně, skoro se sirénou, zahrozili. V bráně domácích však dnes stál matador, 50 letý a velezkušený golman Standa Kriegler, který měl ještě všem dokázat, že opravdu nepatří do starého železa! O druhých třetinách týmu Green Monsters kolují takřka legendy, kdy tým nejvíce prohrává se svojí hlavou. Medvědi chtěli tohoto faktu využít, naráželi však na bezchybného Krieglera. Ani 3 přesilovky, z toho dlouhá přesilovka 3:4 vyrovnání nepřinesla. Domácím jsou lepší v oslabeních, které umí ubránit, než vlastní přesilovkách, ve kterých většinou inkasují. Přesto všechny pokusy hostí měli však jedno společné, a to toho posledního, kdo se dotkl míčku, tedy domácího gólmana Krieglera. Domácí oproti všem zvyklostem hráli svoji hru z první třetiny a skore se již do konce třetiny neměnilo. Závěrečnou část utkání začali lépe Green Monsters, kteří na ose Moťka - Myslivec a zakončující Svatuška Jr., rozjeli akci, která skončila šťastným odrazem od horní a dolní spojnice konstrukce Voborníkovi branky a domácí se ujali vedení 3:1. Poslední dvě utkání napovídají, že jablko nepadá daleko od stromu a Svatuška Jr. od svého otce pochytal nějaké ty dovednosti a už je umí i prodat na hřišti! Medvědi opařeni výsledkem zařadili vyšší rychlostní stupeň a hra dostala nové tempo. Dokázali hru domácích vyrovnat a přetlačit, což také dokázali více střelami na branku. Zbytečné vyloučení domácího Patrmana ještě zvýšilo tlak Medvědů na domácí branku a ten nesl ovoce. Po jedné z mnoha akcí snižoval hostující Kupf a hosté cítili svou šanci utkání vyrovnat, popřípadě otočit. Rozdíl jediného gólu, minuta a půl do konce třetiny, hosté na koni a time-out domácích. Závěr utkání, který chcete vidět a ještě více hrát. Medvědi se do Green Monsters zakousli se vší silou, tlačili, dokonce hráli víc jak minutu bez golmana. Infarktový konec, několikrát neuvěřitelný Kriegler v domácí brance i marná snaha GM trefit odkrytou hostující branku. KONEC! Velmi sympatická hra obou týmů v nesympatické době. Hráčem utkání jednoznačně domácí matador v brance Standa Kreigler, který po utkání sbíral díky a uznání nejen svých spoluhráčů, ale i soupeřů a jen dokazuje, že věk je jen číslo. Tým GM zaslouženě bere 3 body a jako vánoční dárek si nadělil skalp posledního vítěze základní části ligy. Sportu zdar a hokejbalu zvlášť!

(1:4,0:5,2:7)

Branky: 3:39 Kozák (Zuch, Kounovský), 31:09 Kimmel (Zuch, Kozák), 37:11 Kimmel ppg (Zuch, Kozák)   -   0:52 Hájek (Mulač, Martinčík), 8:51 Hájek (Mulač, Martinčík), 9:32 Hájek  (Khlebtsov , Martinčík), 14:52 Polívka ppg (Bosák, Říha), 17:12 Hájek (Mulač), 21:03 Martinčík (Mulač, Hájek), 22:00 Bosák (Polívka, Holoska), 22:57 Kolman (Zahrádka, Pypenko), 24:53 Bosák (Říha, Polívka), 30:53 Zeman (Mulač), 32:31 Čičmanec (Pyrenko), 38:15 Mulač ( Zeman, Hájek), 38:30 Kelbl (Polívka), 38:57 Zahrádka (Kolman,Pyrenko), 40:16 Hájek   (Martinčík, Khlebtsov), 44:42 Martinčík (Zeman)
Střely na branku:  17:49
Zásahy brankářů:  33:14
Úspěšnost brankářů:  Kupf I. 67,3  %   -  Viker 82,3  %
Přesilové hry:     1 : 1
Využití:                1 : 1
Hráči utkání: Hájek, Mulač, Martinčík (všichni AHA Jablonec)

Staříci po herní pauze nekladli nováčkovi v soutěži týmu AHA Jablonec přílišný odpor a ten je po zásluze odměnil gólovým přídělem, který čítal 16 branek. Nejlepší mušku měl hostující Hájek, který zaznamenal 5+2 a stal se hráčem zápasu. Dvorním nahravačem mu byl Mulač, který si též připsal slušných 1+5.

(1:1,4:1,2:2)

Branky: 14:13 Poljak (Janda), 17:34 Poljak (Janda), 24:00 Hlister (Poljak, Dušek), 27:35 Benda (Poljak), 27:57 Šimůnek (Poljak), 36:30 Poljak shg, 39:55 Benda shg (Janda)   -   9:57 Peřina (Erben), 18:58 Vondráček ppg (Peřina), 33:53 Smetaník M. (Vondráček), 43:52 Slavík (Vondráček)
Střely na branku: 48: 42
Zásahy brankářů: 38:41
Úspěšnost brankářů:  - Novotný 90,4 %   - Majer 85,4 %
Přesilové hry:     3 : 3
Využití:                0 : 1
V oslabení           2 : 0
Hráči utkání: Poljak, Janda (oba Lišky), Vondráček (Vosy)