Časoměřič: Ort

:

5 : 4

(1:2,1:0,3:2)

Branky: 9:34 Peřina (Erben, Steffan), 21:32 Špinka, 38:40 Vondráček (Smetaník M., Slavík), 40:50 Erben (Smetaník M., Slavík), 44:32 Kysela (Špinka)   -   6:57 Kupf (Šubrt), 7:08 Vala (Jakubec), 33:30 Kupf (Růzha), 38:00 Vala (Růzha, Kupf)
Střely na branku:  40:38
Zásahy brankářů:  34:35
Úspěšnost brankářů:  Majer (Vosy) 89,4 %   -   Šemberk (Medvědi)  87,5 %
Přesilové hry:     4 : 3
Využití:                0 : 0
V oslabení           0 : 0
Hráči utkání: Kysela, Špinka (oba Vosy), Kupf (Medvědi)

Domácí Vosy přivítaly v 2.kole Medvědy. Utkání se hrálo ve velmi dobrém tempu. Hra v první třetině byla vyrovnaná, ale domácí si vybrali po sedmi minutách slabší chvilku a během 11 vteřin dvakrát inkasovali. Přesto se jim do konce třetiny podařilo skóre upravit na 1:2. V druhé třetině přibylo urputnosti, což ústilo k přesilovkám. Domácí dokonce hráli 55 vteřin 5 na 3, ale hosté odolávali. Přesto po skončení oslabení inkasovali a bylo to 2:2. I tak mohli Medvědi jít do šaten s jednobrankovým vedením, ale největší hvězda hostí Matěj Kupf v čase 25:10 neproměnil trestné střílení. Tempo zápasu neuvadalo a hra byla na slušné úrovni. Jediné co to kazilo, byly rozměry hřiště. Nové hřiště by bylo opravdu třeba, ale bez pomoci města to asi nepůjde  a to se zatím k ničemu nemá. Jsme sned jediným krajským městem, který tento typ sportoviště nemá. Musíme závidět i o polovinu menšímu Děčínu, který letos v létě otevřel nové hřiště. Snad se jednou dočkáme i zde v Liberci. Ale vraťme se k zápasu. Třetí třetina byla kdo z koho. A rozhodně lépe do ni vkročili Medvědi. Vypracovali si vedení 2:4 a s domacími to nevypadalo dobře. Pak ale zapli na vyšší level. Svou urputností se jim podařilo přeci jen vyrovnat na 4:4. Už už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, když si od mantinelu vyběhl domácí Kysela a nad rameno brankáře Šemberka zařídil půl minutky před koncem zápasu Vosám vítězství. Krásná branka!!! Tentokrát opravdu musím říci,  ,,Sláva vítězům a čest poraženým!"

Vosy dnes porazily Medvědy 5:4, kdy v posledních 5 minutách zápasu otočily skóre z 2:4 na 5:4. Rozhodují gól vstřelil 30 vteřin před koncem Lukáš Kysela

Pár jeho slov k dnešnímu utkání :

Dneska jsme měli navrh, rozhodně víc než Medvědi, ale nebyli jsme produktivní.

Až ke konci, kdy jsme to stáhli na dvě pětky, jsme dostali zápas do svých rukou a otočili ho.

Rozhodli se, že jdeme dát góly a ty jsme taky dali, jsem rád, že mi to tam padlo, ale tenhle zápas jsme vyhráli jako tým

Lukáš Kysela

(foto a rohovor převzat z HBC Vosy Liberec)

(1:1,4:8,1:3)

Branky: 5:36 Eitler (Pekárek), 15:49 Červinka (Kalina), 21:51 Kozák ppg (Pekárek, Červinka), 22:13 Pekárek (Červinka, Kalina), 26:49 Kozák (Smetana, Pekárek), 34:04 Kalina ( Smetana, Kimmel)   -   1:32 Beníšek, 15:40 Novotný L. ppg (Janda), 19:55 Šitina (Benda, Králík), 20:06 Janda, 21:09 Benda shg, 23:08 Benda (Beníšek), 23:15 Benda, 24:41 Vojtěch (Benda, Janda), 29:26 Beníšek ppg (Kolmann), 36:45 Beníšek (Novotný L.), 37:52 Benda, 40:29 Beníšek (Benda)
Střely na branku:  39:67
Zásahy brankářů:  55:33
Úspěšnost brankářů: Kupf I. (Staříci) 82 %   -   Novotný P. (Lišky) 84,6 %
Přesilové hry:       4 : 4 + Romaněnko (Lišky OT 10min.)
Využití:                  1 : 2
V oslabení            0 : 1
Hráči utkání: Benda, Beníšek, Novotný L. (Všichni Lišky)

V druhém zápase dne proti sobě natoupil tým Staříkům a Lišek. Pro oba to byl boj o první body v sezóně. Staříci v minulém kole prohráli a pro Lišky to byl první zápas letošního ročníku. Domácí o proti minulému zápasu zaplnili střídačku a hned to bylo znát. Lišky, vítěz loňského ročníku se přeci jen chvilku hledal a proto po první třetině byl stav 1:1. V druhé třetině  to bylo nahoru dolu a obrany se nepředvedly. Dvanáct gólů za třetinu  bylo trochu moc. Hosté si tak vytvořili čtyřbrankový polštář a utkání s přehledem dovedli do vítězného konce. Za zmínku snad jen stojí šarvátka mezi domácím Eitlerem a hstujícím Romaněnkem. Tři body tedy berou Lišky, Staříci stále bez bodu.

Eitler vs. Romaněnko. Rozhodčí se toho rozhodně nebál a jal se výtržníky uklidnit. (foto Martin Beneš)

(2:1,6:1,11:0)

Branky: 6:53 Kelbl (Kolman), 11:43 Zeman T. (Kolman, Mulač), 17:33 Hájek (Bosák), 20:24 Polívka (Hájek, Říha), 22:48 Martinčík (Pypenko, Zeman T.), 23:08 Hájek, 28:48 Mulač (Bosák, Zeman T.), 29:03 Klimov (Martinčík, Mulač), 31:31 Hájek (Říha, Zeman P.) , 34:02 Kolman (Pypenko, Polívka), 34:34 Kelbl (Klimov), 36:19 Polívka (Říha, Mulač), 36:36 Polívka (Říha, Mulač), 36:47 Pypenko (Hájek), 38:25 Kelbl (Hájek, Pypenko), 40:50 Mulač (Zeman T., Říha), 42:40 Hájek (Pypenko, Polívka), 44:41 Mulač (Bosák, Polívka), 44:57 Hájek (Říha)   -   7:20 Moťka (Myslivec, Veselský), 29:30 Patrman (Myslivec)
Střely na branku:  60:24
Zásahy brankářů:  22: 41
Úspěšnost brankářů: Viker 90,9 %   - Valachy 68,3 %
Přesilové hry:     0 : 1
Hráči utkání: Mulač, Pypenko, Polívka (všichni AHA Jablonec)