6.kolo

6.kolo

Tak přátelé oranžového nesmyslu. Poslední podzimní kolo je tu! Kdo na jakém místě v tabulce přezimuje, se ukáže již tuto neděli 3.11.2019! Již teď už ale víme, že 1.místo bude přes zimu v Medvědím kutlochu a  poslední 7.místo budou mít ve svých pelíškách Staříci a to bez ohledu, jak budou bodovat, Medvědi proti Green Monsters, či Staříci proti Liškám. Šlágrem kola bude dozajista duel mezi týmem Vos a Vikingů. Oba si v minulém kole pěkně zastříleli, tak teď se uvidí, komu zvlhnul střelecký prach a kdo bude pálit ostrými. Tygři DDM Děčín mají již svých 6 kol za sebou a budou pozorovat, jak celá záhada s umístěním dopadne. Pohled na tabulku říká, že při shodě náhod může mít pět týmů po podzimu 9 bodů! Tak to tu ještě nebylo!!! Přijďte všichni zafandit těm svým borcům. Přijít mohou i lovci záhad, tohle opravdu bude stát za to!

(4:0,8:2,1:2)

Branky:  0:31 Peřina (Smetaník M., Rychecký), 9:57 Glombík (Steffan, Rychecký), 12:03 Pospíšil (Smetaník, Erben), 12:14 Peřina (Smetaník M.), 16:28 Glombík (Smetaník M., Pospíšil), 16:48 Glombík (Peřina, Erben), 18:30 Erben (Peřina, Rychecký), 18:36 Smetaník M. (Steffan), 26:36 Erben (Peřina, Smetaník M.), 28:18 Pospíšil (Glombík), 28:55 Špinka (Glombík, Pospíšil), 29:23 Smetaník M. (Peřina, Špinka), 39:38 Rychecký shg (Steffan)   -   22:33 Kozák (Veselý, Hanzlík), 22:50 Kozák, 33:04 Kozák (Frank, Hanzlík), 34:56 Frank (Kozák)
Střely na branku:  72:35
Zásahy brankářů: 31:59
Úspěšnost brankářů: Smetaník P. 88,5 %  -  Novotný 81,9 %
Přesilové hry:      0 : 5
Využití:                 0 : 0
V oslabení           1 : 0
Hráči utkání: Glombík, Smetaník M. (oba Vosy), Kozák (Vikingové)

Šlágrem kola měl být duel mezi týmem Vos a Vikingy. Jenže Vikingové se sešli v tak mizerném počtu, že do hry musel naskočit i druhý brankář hostí Janák. Sice se spožděním, ale začalo se. Šlágr kola to ale rozhodně nepřipomínalo. Vosy si v poklidu zastřílely. Jediné co hosty mohlo potěšit, byl přesně zakončující Kozák, který alespoň trochu korigoval skóre. Za domácí se nejlépe asi vyspal Glombík, který přispěl k výhře hetrikem. Jako správný kapitán se ukázal i Martin Smetaník, který si připsal 2+5. A pro zajímavost je třeba ještě zmínit 2+2 Lukáše Erbena, kterého tento počin vynesl na 1.místo kanadského bodování a zároven s 15 asistencemi i nejlepšího nahrávače v půlce sezóny. Vosy přezimují na 2.místě s 12 body a 6 bodovou strátou na vedoucí Medvědy. Vikingové zůstali prozatím na předposledním 6.místě s 6 body.

(3:3,1:0,3:2)

Branky: 01:04 Beníšek (Janda), 3:48 Kolmann (Benda, Ort), 14:08 Beníšek (Benda, Janda), 23:35 Janda, 34:44 Benda shg, 42:10 Benda, 43:56 Benda (Šimůnek)   -   8:00 Jurga (Červinka), 10:28 Jurga, 14:47 Kimmel (Červinka, Jurga), 32:02 Jurga (Smetana), 38:31 Jurga (Zuch)
Střely na branku:   40:29
Zásahy brankářů:  22:33
Úspěšnost brankářů:Tonam (15/3) 80 % , Novotný (14/2) 85,7 % - Voborník 82,5 %
Hráči utkání: Benda,  Beníšek (oba Lišky), Jurga (Staříci)

V tomto utkání šlo o to, jestli už konečně Staříci zabodují. Jenže hostům chyběl Kalina a se stopkou na jedno utkání Eitler. Lišky byly takřka v plné síle. Staříci hráli srdnatě a přesto, že třikrát  v první třetině prohrávali, vždy se jim podařilo srovnat. Lišky měly více ze hry, ale jakmile skórovoly, s odvetou přispěchali Staříci. A tak to bylo až do stavu 5:5. Už už se zdálo, že Staříci přece jen nějaký ten bodík získají a zápas půjde do prodloužení, když tu utekl obraně hráč utkání Benda a zavěsil! Pic kozu do vazu. To muselo Staříky bolet. Minutku před koncem, opět Benda, pojistil výhru úpravou skóre na 7:5. Hosté tak přes zimu zůstanou poslední bez bodu. Domácí si polepšili o jednu příčku a s 9 body jim patří 5.místo.

(3:2,0:3,0:3)

Branky: 5:55 Moťka (Marek, Myslivec), 10:46 Myslivec (Moťka), 14:40 Myslivec   -   5:14 Růzha (Šubrt), 8:26 Firman (Kupf, Šubrt), 17:49 Kupf (Říha L.), 25:20 Šubrt, 26:06 Růzha (Jakubec), 27:36 Kupf (Kriegler), 31:56 Jakubec (Drapák, Růzha), 37:16 Šubrt
Střely na branku:  38:37
Zásahy brankářů:  30:33
Úspěšnost brankářů: Kriegler 78,3 %  -  Šemberk 92,1 %
Přesilové hry:       3 : 1
Využití:                  0: 0
V oslabení            0: 0
Hráči utkání: Šubrt, Růzha (oba Medvědi), Myslivec (Green Monsters)
Ztratí na podzim Medvědi alespoň bod, nebo to bude bez ztráty kytičky. To byl otazníček do mozaiky podzimní části ligy. Vyřešit ho měli hráči Green Monsters. A domácí se do toho vrhli s vervou. Po první třetině to bylo vidět i na skóre. 3:2 pro domácí. Hosté jako by nebyli ve své kůži. Hlavně brankář Šemberk vypadal, že přemýšli co asi bude po zápase k obědu. 10 střel a z toho 3 góly, to u něho nebývá zvykem. Když tuhle hádanku o přestávce vyluštil, byl už to opět on. Za svá záda již nepustil žádnou z dalších střel a to probudilo i jeho spoluhráče. Ti rozdělili příděl tří branek do každé následující třetiny a vyhráli v poklidu 3:8. Tentokrát byla hra Medvědů kostrbatější než obvykle, asi nejméně povedený zápas na podzim, ale na výtězství to stačilo. Kytička je celá. První místo po podzimu. Plný počet bodů. Tedy 6 výher,18 bodů! Domácí Green Monsters podali nadstandartní výkon jen v první třetině a to je málo. Dnes to nevyšlo. Po podzimu 9 bodů a 4.místo. Stejně bodů, tedy 9, mají i DDM Tygři Děčín, kteří měli již 6 kol odehraných a díky lepšímu skóre jim patří prozatímní 3. pozice.