8.kolo

8.kolo

Za šlágr 8.kola se dozajista dá považovat boj o poslední příčku tabulky,kde se v odpoledním čase střetli domácí Staříci s Green Monsters. Zápas byl vcelku vyrovnaný až do stavu 2:2 v druhé třetině, kdy srovnával hotující Guzik. Pak ale domácí v rychlém sledu zaznamenali tři branky. V závěru druhé třetiny ještě snížil za Green Monsters Marek na 5:3. V třetí třetině již ani jedno mužstvo nenašlo recept jak se skórem pohnout. Zápas tak skončil 5:3 pro Staříky, kteří opouští poslední příčku a přenechávají ji právě Green Mosters. Zajímavé byly i oba dopolední zápasy. AHA Jablonec přivítal Vosy. Hosté ale dorazili v dosti okleštěné sestavě. Chyběli hlavní bovový tahouni jako je Smetaník M., Vondráček, Erben a to bylo citelně znát. Přesto Vosy držely s domácími dvě třetiny krok. Po dvou třetinách byl stav 2:2. Střelecká převaha však byla na hokejkách AHA Jablonec a byla otázka času, kdy ji zužitkují. To se ve v závěru vyplnilo a pěti góly rozhodli nejen o výsledku 7:2, ale i o tom, že to budou oni co budou bojovat s týmem Lišek o první místo a Vosy zabojují jen o třetí příčku s Medvědy. Lišky si v druhém dopoledním zápase poradily právě s týmem Medvědů 8:2. Domácí Medvědi měli stejný problém jako Vosy. Soupiska byla spíše prázdná, než zaplněna jmény a to bylo znát. Celý zápas tahali za kratší konec. Tak jako u Vos se domácím nepovedla třetí třetina, kterou prohráli 0:4. Vysoe produktivní byla dvojce Poljak, Benda. Pravě druhý jmenovaný střídá v čele kanadského bodování soutěže Hájka z AHA Jablonec o jediný bodík.

(0:1,2:1,5:0)

Branky: 23:09 Říha (Hájek, Bosák), 24:37 Polívka ppg (Zeman T., Mulač), 37:02 Zahrádka (Pypenko, Říha), 40:50 Mulač (Hájek, Polívka), 42:31 Polívka (Mulač, Hájek), 44:03 Zeman T. (Mulač, Bosák), 44:55 Zahrádka   -  7:20 Michálek (Kysela), 20:39 Michálek (Peřina)
Střely na branku:  62:28
Zásahy brankářů: 26:55
Úspěšnost brankářů: -Brzák 92,8 %   - Majer 88,7 %
Přesilové hry:     2 : 0
Využití:                1 : 0
V oslabení           0 : 0
Hráči utkání: Polívka, Zahrádka, Mulač (všichni AHA Jablonec)

(1:2,1:2,0:4)

Branky: 5:40 Firman (Vítek), 16:01 Myšák (Firman, Kriegler)   -   1:46 Dušek (Šebánek, Špaček), 7:36 Poljak shg (Dušek, Benda), 18:46 Benda (Šimůnek, Janda), 26:13 Hlister (Kolmann, Poljak), 34:21 Poljak ppg (Benda), 40:29 Hlister (Šimůnek), 40:39 Benda shg (Poljak, Králík), 42:50 Poljak (Benda)
Střely na branku:  25:47
Zásahy brankářů: 39:23
Úspěšnost brankářů: Šemberk 82,9 %   - Novotný 92 %
Přesilové hry:    3 : 2
Využití:                0 : 1
V oslabení           0 : 2
Hráči utkání: Poljak, Benda, Hlister (všichni Lišky)

(1:1,4:2,0:0)

Branky:  7:35 Kozák (Vašek), 16:36 Pekárek, 19:24 Kollman (Kozák), 22:10 Červinka (Eitler), 23:56 Kozák   -   11:30 Albani (Svatuška jr., Moťka), 18:20 Guzik (Moťka), 25:30 Marek (Beneš)
Střely na branku:  54:38
Zásahy brankářů:  35:49
Úspěšnost brankářů: Kupf I. 92,1 %   - Kriegler 90,7 %
Přesilové hry:     1 : 2
Využití:                0 : 0
Hráči utkání: Kozák, Kollman (oba Staříci), Guzik (Green Monsters)